Koller gólem nastartoval Samaru. Trefil se i Zápotočný

10. 4. 2009 22:30
Samara - Chimiki 3:0
Jan Koller
Jan Koller | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Svým druhým gólem v sezoně se útočník Jan Koller podílel na jasném vítězství fotbalistů Samary 3:0 nad Chimki Moskva ve čtvrtém kole ruské ligy.

Bývalý český reprezentant otevřel ve 22. minutě skóre utkání, další dvě branky přidali domácí v závěrečné půlhodině. Dvacet minut před koncem mohl Koller přidat svůj druhý gól, ale neuspěl. Přesto spokojení diváci skandovali jeho jméno.

Nejlepší střelec v historii českého národního mužstva odehrál celý zápas stejně jako Jiří Jarošík, který dostal ve druhém poločase žlutou kartu.

Jejich tým vede před zbývajícími zápasy čtvrtého kola tabulku o dva body před Petrohradem a Grozným.

Zápotočného gól pomohl k výhře

V Turecku se v pátek dařilo Tomáší Zápotočnému. Český obránce dal svůj druhý gól v turecké lize, kterým přispěl k vítězství Besiktase Istanbul 3:1 na hřišti předposledního Kocaelisporu.

Ex-liberecký fotbalista proměnil penaltu a také díky němu se tým posunul do čela tabulky o dva body před Sivasspor, který má před sebou sobotní utkání proti Antalyasporu.

Besiktas dnes splnil roli favorita až v závěru zápasu. Domácí vedli od druhé minuty a istanbulskému týmu se povedlo vyrovnat teprve čtvrt hodiny před koncem zásluhou Zápotočného.

V poslední pětiminutovce se trefili ještě Brazilec Bobo a Yusuf Simsek. Zápotočný odehrál celý zápas stejně jako Tomáš Sivok.