Kolář do Kayserisporu? To padlo. Kdo další se může stěhovat

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 6. 2013 11:46
Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, o chystaných přestupech: Jedná se především o Marečkovi, Dočkalovi a Čelůstkovi
Daniel Kolář při oslavách plzeňského titulu. Nabídka Kayserisporu ho nenadchla
Daniel Kolář při oslavách plzeňského titulu. Nabídka Kayserisporu ho nenadchla | Foto: CPA

Praha - S Plzní je domluven, že kdyby se objevila nějaká pěkná nabídka, nebyl by problém uvolnit ho. Kdo? Daniel Kolář. I jeho jmenovec Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, jejíž portfolio zastupovaných sportovců je největší v ČR.

Právě s Viktorem Kolářem hovořil deník Aktuálně.cz o tom, co by se kolem českých fotbalistů, jež zastupuje, mohlo v létě na přestupním trhu ještě dít.

Do Plzně se za vaší asistence vrátil z Augsburgu Milan Petržela, zamíří někdo i opačným směrem, tedy z Viktorie do ciziny?

"Máme dohodu, že by klub nebránil přestupu Dana Koláře, kdyby se nějaká pěkná nabídka objevila. Jedna tu byla, ale nešlo o zrovna znamenitou lokaci, tak jsme ta jednání zastavili."

O jaký klub šlo?

"O turecký Kayserispor. Ale přestupní období bude trvat ještě dva měsíce."

Když ještě zůstaneme v Česku, do Sparty jste přivedli Kamila Vacka a reprezentanta Zimbabwe Costu Nhamoinesu, odejde naopak Marek Matějovský?

"Kolem Marka se tam objevily nějaké šumy... Rozhodně to není tak, že by ho Sparta dala na nějakou transfer listinu. Podle mě jsou všechny varianty otevřené, včetně toho, že by Marek ve Spartě prodloužil smlouvu, která mu končí už za rok."

Naopak prý Sparta vůbec nepočítá s hráči, kteří byli v uplynulé sezoně na hostování, tedy brankář Milan Švenger a záložník Martin Zeman. Co s nimi?

"Hledáme pro ně něco v Česku nebo na Slovensku."

Zastupujete spoustu českých hráčů, kteří působí v cizině. Může někdo z nich v létě měnit adresu?

"Jednání probíhají o Lukáši Marečkovi (Heerenveen), Bořku Dočkalovi (Trondheim) a Ondrovi Čelůstkovi (Trabzonspor). Je možné, že někdo z nich v létě klub změní."

Dá se k tomu říct něco bližšího? Kam by mohl  zamířit třeba brněnský odchovanec Mareček?

"Jednáme o něm s jedním ze tří nejlepších klubů v Belgii. Možná se povede sehnat nějaké zajímavé angažmá i pro Michala Papadopoulose, který strávil minulou sezonu v Zaglebie Lubin."

Řadu hráčů máte i v Rusku, ti zůstávají na aktuálních adresách?

"Už to vypadalo, že dres bude měnit Honza Holenda, ale pak ten transfer padnul, zatím tedy zůstává v Rostově."

Bývalý reprezentant Martin Jiránek se zase svého času netajil zájmem vyzkoušet americkou MLS. Může se něco takového stát?

"V Těreku Groznyj mají eminentní zájem na tom, aby zůstal, odjel s nimi na soustředění, ještě se uvidí."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy