Arsenal zdemoloval Leicester, "Kohouti" rozstříleli Citizens

Aktualizováno 26. 9. 2015 21:01
Fotbalisté Tottenhamu porazili v sedmém kole anglické ligy vedoucí Manchester City 4:1. Londýnský celek bodoval v šestém zápase v řadě, "Citizens" podruhé za sebou prohráli a už dnes mohou přijít o první místo v tabulce. Nejlepší střelec Tottenhamu z minulého ročníku Harry Kane dal první gól v sezoně.
Alexis Sanchez slaví jednu ze svých tří branek v síti Leicesteru.
Alexis Sanchez slaví jednu ze svých tří branek v síti Leicesteru. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu porazili v sedmém kole anglické ligy vedoucí Manchester City 4:1, který po druhé prohře za sebou přišel o první místo v tabulce.

Do čela se posunul městský rival United po výhře 3:0 nad Sunderlandem. Alexis Sánchez hattrickem přispěl k vítězství Arsenalu s brankářem Petrem Čechem 5:2 v Leicesteru, který poprvé v sezoně prohrál. Chelsea pouze remizovala 2:2 v Newcastlu, po hodině hry přitom prohrávala o dvě branky.

Citizens začali lépe...

Manchester City začal utkání na hřišti Tottenhamu lépe. V 25. minutě převzal Yaya Touré míč na vlastní polovině, proběhl s ním středem hřiště, poslal přihrávku De Bruynemu a belgický reprezentant po zemi překonal gólmana Llorise. Trefil se v třetím soutěžním utkání v řadě, k čemuž mu stačily čtyři střely na branku.

Po úterním utkání Ligového poháru v Sunderlandu (4:1) dostal v brance "Citizens" znovu šanci Caballero, který ve 45. minutě nestačil na Dierovu střelu zpoza vápna. Gól byl uznán i přes ofsajd, který akci předcházel.

...Jenže konečně se trefil Kane

Obrat dokonal pět minut po přestávce svým prvním gólem za "Kohouty" obránce Alderweireld. O chvíli později vedl Tottenham už o dvě branky. Eriksenův přímý kop se od břevna odrazil ke Kaneovi, jenž ukončil čekání na první soutěžní branku v sezoně, které trvalo 748 minut.

"Bylo řečeno mnohé, ale já jsem sebevědomý člověk a věřím ve své schopnosti. Z výsledku mám radost. Je to velmi cenné vítězství proti týmu z čela tabulky," uvedl pro BT Sport Kane, nejlepší střelec Tottenhamu z minulé sezony.

Na konečných 4:1 upravil Lamela poté, co si položil ve vápně Caballera i stopera Demichelise. Tottenham vstřelil čtyři branky v ligovém duelu s Manchesterem City poprvé od září 1962.

Čech se tentokrát nenudil

V desáté minutě duelu Leicester - Arsenal si Čech připsal zákrok po Schluppově střele, po níž ještě Vardy trefil tyč. O tři minuty později ale právě Vardy po rychlém protiútoku "Lišek" českého gólmana překonal. Osmadvacetiletý útočník se prosadil ve čtvrtém utkání v řadě a mohl po chvíli zaznamenat druhou trefu, jeho pokus ale skončil na břevnu.

V 18. minutě Cazorla poslal pas za obranu Walcottovi a ten přízemní střelou k tyči překonal Schmeichela. Obrat dokonal ještě v prvním dějství Sánchez, který byl před sedmým kolem s 31 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem anglické ligy, premiérového gólu v sezoně se dočkal až nyní.

Branka ale chilského reprezentanta neuspokojila. V druhém poločase Sánchez pojistil výhru "Kanonýrů" dalšími dvěma trefami a zkompletoval svůj první hattrick v Premier League.

V závěru vytáhl Čech několik povedených zákroků, na Vardyho střelu z 89. minuty už ale nedosáhl. Vzápětí na druhé straně upravil na konečných 5:2 Giroud. "Kanonýři" drží neporazitelnost s Leicestrem od listopadu 1994.

Za United se trefil také Rooney

Úvodní gól proti Sunderlandu dal Manchester United v závěru první půle, po Matově přihrávce skrz malé vápno přesně zakončil Depay. Ihned po změně stran se trefil Rooney a ukončil sérii jedenácti ligových duelů bez vstřeleného gólu.

Historicky nejlepší střelec anglické reprezentace dal 171. ligový gól za Manchester United a je v této statistice na třetím místě společně s Denisem Lawem. Výsledek zpečetil Mata a United se po třetí výhře v řadě posunuli do čela o bod před Citi.

Liverpool dostal do vedení proti Aston Ville už v čase 1:06 Milner, vstřelil tak nejrychlejší gól této sezony Premier League. V druhém poločase se dvakrát za domácí prosadil Sturridge a dvě branky útočníka hostů Gestedeho už porážce Aston Villy 2:3 nezabránily.

Chelsea se pořád trápí

Newcastle z prvních šesti kol získal pouhé dva body, proti Chelsea ale nepůsobil zakřiknutě a v závěru poločasu se dostal do vedení zásluhou Péreze. Španělský útočník byl i u druhého gólu, když od rohového praporku poslal přesný centr na Wijnalduma, který zvýšil na 2:0.

Trenér Chelsea José Mourinho měl ale šťastnou ruku při výběru střídajících hráčů. V 73. minutě poslal do hry Ramirese, který šest minut poté snížil. Bod pro londýnský celek zachránil v závěru Willian, který se na hřiště dostal po druhém inkasovaném gólu.

Newcastle tak stále čeká na výhru v novém ročníku Premier League. Radovat se nemohl ale ani Mourinho, který ani jednou ze šesti duelů v St. James' Parku neoslavil tříbodový zisk svého týmu.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Tottenham - Manchester City 4:1 (45. Dier, 50. Alderweireld, 61. Kane, 79. Lamela - 25. De Bruyne), Leicester - Arsenal 2:5 (13. a 89. Vardy - 33., 57. a 81. Sánchez, 18. Walcott, 90.+3 Giroud), Liverpool - Aston Villa 3:2 (59. a 67. Sturridge, 2. Milner - 66. a 71. Gestede), Manchester United - Sunderland 3:0 (45.+4 Depay, 46. Rooney, 90. Mata), Southampton - Swansea 3:1 (11. Van Dijk, 54. Tadič, 61. Mané - 83. Sigurdsson z pen.), Stoke - Bournemouth 2:1 (32. Walters, 83. Diouf - 76. Gosling), West Ham United - Norwich 2:2 (33. Sakho, 90.+3 Kouyaté - 9. Brady, 83. Redmond), Newcastle - Chelsea 2:2 (42. Pérez, 60. Wijnaldum - 79. Ramires, 87. Willian).