Kodaň zachránila proti City remízu v nastavení

Sport ČTK Sport, ČTK, Red Spo
19. 2. 2009 22:49
Kodaň - Man. City 2:2, Šachtar - Tottenham 2:0

Praha - Fotbalisté FC Kodaň udrželi šanci na postup do osmifinále Poháru UEFA, když v úvodním zápase třetího kola doma remizovali 2:2 s Manchesterem City díky brance v nastavení.

Vyrovnávací gól obstaral v 91. minutě střídající útočník Martin Vingaard. I tak však čeští reprezentanti Zdeněk Pospěch a Libor Sionko musejí spolu s dalšími hráči Kodaně v odvetě vstřelit alespoň jednu branku.

Kodaň šla do zápasu ze zimní přípravy, jelikož dánská liga ještě nezačala. A ze začátku to bylo poznat. Manchester kontroloval hru a po půlhodině se ujal vedení. Nepříliš razantní střelu Onuoha domácí gólman Christiansen k překvapení všech nedokázal zneškodnit.

Čtěte více: Šírlův Zenit přetlačil Stuttgart. Baroš vyšel naprázdno

Po změně stran se však Kodaň rozehrála a chvílemi dostávala soupeře pod tlak. V 56. minutě si pak při rohovém kopu zcela nekrytý Almeida naskočil na centr a hlavou srovnal.

Jenže nerozhodný stav vydržel jen pět minut, než Richards z rohu hřiště odcentroval přímo na nohu Irelanda a ten zajistil hostům vedení. Jenže ze závěrečného tlaku vytěžil Visgaard vyrovnávací branku a zlepšil postavení Kodaně do odvety, která se hraje za týden.

Pospěch odehrál na pravé straně obrany Kodaně celé utkání, Libor Sionko ve čtvrtek kvůli nemoci nenastoupil.

Tottenham propadl v Doněcku

Zatímco Manchester přišel o výhru, další anglický celek Tottenham bude muset v domácí odvetě se Šachtarem Doněck dotahovat dvoubrankovou ztrátu.

Na hřišti ukrajinského soupeře totiž prohrál 0:2, když domácí využili především toho, že Tottenham poslal do hry hodně kombinovanou sestavu, složenou především z hráčů širšího kádru. Trenér Harry Redknapp opory týmu raději šetřil na boj o záchranu v anglické lize.

Za výhrou Šachtar nasměroval střídající útočník Selezňov, který byl na hřišti teprve minutu, když hlavou zužitkoval centr Jadsona z přímého kopu. Oba si pak role vyměnili, když Selezňov přihrál a Jadson povedenou ranou přidal druhý gól.

V sestavě Šachtaru kvůli disciplinárnímu trestu chyběl český defenzivní záložník Tomáš Hübschman.

Nečekané vítězství 1:0 na hřišti Fiorentiny vybojovali fotbalisté Ajaxu Amsterodam. Svěřenci Marka van Bastena sice vyhráli jen jedinkrát z posledních pěti zápasů nizozemské ligy, ovšem ve čtvrtek precizní defenzivou nedali šanci Fiorentině skórovat. Sami se pak po hodině hry dostali do vedení, když švédský útočník Bakarcioglü napálil míč do sítě.

Výhru 1:0 ze hřiště soupeře si odvezlo i Twente Enschede, které uspělo v Marseille.

Úvodní utkání 3. kola fotbalového Poháru UEFA:
Lech Poznaň - Udine 2:2 (0:0)
81. Rengifo, 84. Arboleda - 50. Quagliarella, 55. vlastní Arboleda. Rozhodčí: Genov (Bul.).

Šachtar Doněck - Tottenham 2:0 (0:0)
Branky: 79. Selezňov, 88. Jadson. Rozhodčí: Einwaller (Rak.).

FC Kodaň - Manchester City 2:2 (0:1)
Branky: 56. Almeida, 90.+1 Vingaard - 29. Onuoha, 61. Ireland. Rozhodčí: Královec (ČR).

Olympique Marseille - Twente Enschede 0:1 (0:1)
Branka: 22. Arnautovič. Rozhodčí: Suchina (Rus.).

Fiorentina - Ajax Amsterodam 0:1 (0:0)
Branka: 60. Bakarcioglü. Rozhodčí: Fernandez (Šp.)