Kluci už nebudou říkat, že jsem dřevo. Trefil jsem životní gól, smál se Lüftner po výhře nad Itálií

Euforie korunovaná výstavní trefou. Podívejte se, jak lvíčata slavila pokoření Italů
Jednadvacítka nebyla před utkáním s Itálií v lehké pozici. Po porážce 0:2 s Německem musela vyhrát, pokud chtěla pomýšlet na postup.
Trenér Vítězslav Lavička naordinoval svým svěřencům dobrou taktiku.
Lvíčata byla oproti minulému klání agresivnější a brzy vedla.
Ve 24. minutě skóroval kapitán Michal Trávník.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
21. 6. 2017 21:43
Český parádní výkon proti Itálii na mistrovství Evropy do jednadvaceti let podtrhl nečekaný střelec. Michael Lüfnter dal dle svých slov opěvovanému Gianluigimu Donnarummovi životní gól.

Tychy (od našeho zpravodaje) - Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let se vítězstvím 3:1 nad silnou Itálií vrátila do šampionátu. Třetí a definitivní ťafku dal soupeři z Apeninského poloostrova stoper Michael Lüftner, který se parádně trefil z třiceti metrů.

"Tohle bude asi určitě životní gól. Teď jsem terčem vtípků, protože podobné góly stopeři nedávají. Sice trénuju přímáky, ale takhle jsem se určitě ještě nikdy netrefil. Ani nevím, z kolika to bylo metrů, takže to byla asi trochu náhoda. Kluci se mi smáli, že už mi nebudou říkat, že jsem dřevo," smál se po zápase fotbalista dánské Kodaně.

Letošní mistr s pražskou Slavií zvládl dva souboje uprostřed hřiště a vyrazil na útočný výlet. "Hlavně jsem nechtěl udělat ztrátu, tak jsem vystřelil, ale gól jsem zatím neviděl, protože jsem po střele spadl na zem a najednou slyším, jak všichni křičí a skáčou na mě. Takže jsem to asi trefil," pokračoval Lüfnter.

Čeští fotbalisté navíc překonali třikrát brankáře, o kterého se perou nejlepší evropské kluby v čele s Realem Madrid. "Teď mi asi dochází, že jsem dal gól takovému brankáři. Dostal sice tři góly, ale asi nešly chytat," myslel si urostlý obránce.

"Italové byli namistrovaní"

Lvíčata byla po úvodní porážce 0:2 blízko vyřazení. Nyní se však šance na postup mezi nejlepší čtyři výrazně zvětšila. "Přístup hráčů byl oproti zápasu s Německem jiný v hlavě. Řekli jsme si, že musíme být agresivnější, proti Německu jsme udělali jen pět faulů za celý zápas. Do Italů jsme od začátku šlapali. Pár situací nasimulovali, ale to od Italů musíte čekat," vysvětlil Lüftner. 

"Před zápasem jsme si říkali, že to je naše poslední šance na turnaji. Celý život jsme trénovali na to, abychom byli na podobném turnaji. Teď musíme ještě zvládnout zápas s Dánskem a potom můžeme myslet na postup," doplnil stoper, který začínal v Teplicích.

Italové působili většinu zápasu podrážděně a neustále gestikulovali směrem k hlavnímu rozhodčímu. "Máme v týmu hodně hráčů z Itálie. Ti kluci říkali, že si na nás Italové strašně věří a bylo vidět, že jsou hodně namistrovaní, to se jim vymstilo," prozradil na soupeře Lüftner.

Poslední zápas ve skupině odehraje Lüfnter proti Dánsku. Tedy zemi, ve které začne po turnaji letní přípravu. "Za Kodaň hraje jeden dánský reprezentant, který je na Euru. Sice se neznáme, ale možná prohodíme pár slov," dodal na závěr střelec třetí české branky.

 

Právě se děje

Další zprávy