Kluby na závěr podzimu podpoří charitu, zapojí se i Grygera

ČTK ČTK
28. 11. 2013 13:11
Kluby z první fotbalové ligy v nadcházejícím kole nejvyšší soutěže, kterým se uzavře podzimní část sezony, podpoří charitativní projekt Zelený život
Alena Šeredová, patronka Zeleného života.
Alena Šeredová, patronka Zeleného života. | Foto: Reuters

Praha - Kluby z první fotbalové ligy v nadcházejícím kole nejvyšší soutěže, kterým se uzavře podzimní část sezony, podpoří charitativní projekt Zelený život. Na všech osm stadionů budou mít volný přístup děti z vybraných dětských domovů a kromě sledování zápasů samotných si mohou prohlédnout zázemí stadionů včetně šaten pro ligové hráče.

Novou tváří projektu Ligové fotbalové asociace (LFA) se stal bývalý reprezentační obránce Zdeněk Grygera, který se tak připojil k modelce Aleně Šeredové.

"Jsem rád, že mohu něco podobného podpořit a přidám pomocnou ruku. Ze zahraničí jsem byl zvyklý na to, že pro kluby byla podpora charity samozřejmost. Vítám všechny podobné aktivity i u nás doma," uvedl Grygera na dnešní tiskové konferenci.

A vzpomínal třeba na to, jak se před lety ve službách Ajaxu Amsterodam zapojil na vozíčku do exhibiční basketbalové bitvy proti handicapovaným. "Byl to velký zážitek, pro nás i pro ty lidi, kteří v životě neměli tolik štěstí," uvedl Grygera.

Organizátoři projektu Zelený život očekávají, že na osm ligových zápasů může dorazit až 300 dětí z 20 domovů.

Při posledním podzimním kole budou mít všichni hráči na předzápasovém nástupu zelené šály stejně jako členové realizačních týmů, kteří si oblečení ozdobí i stužkou ve stejné barvě odkazující projekt vzniklý v letošním roce.

Jeho součástí je nově také nadační fond, který nedávno odsouhlasilo ligové shromáždění. Fond má sdružovat finanční prostředky, zatím se v něm sešlo 140 tisíc korun. Ty byly použity na nákup automobilu speciálně upraveného pro vozíčkáře. "Výhledově počítáme s tím, že Zelený život bude podporovat především právě handicapované a děti," uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy