Kloppovo venkovní kouzlo zrušil Newcastle, Liverpool potopil vlastní gól Škrtela

6. 12. 2015 19:32
Jürgen Klopp poprvé v pozici kouče Liverpoolu prohrál na hřišti soupeře, když jeho svěřenci nestačili na Newcastle. Vítěznou trefu obstaral stoper hostí Martin Škrtel.
Zklamaní fotbalisté Liverpoolu Lucas Leiva a Dejan Lovren po porážce 0:2 v Newcastlu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu poprvé pod trenérem Jürgenem Kloppem prohráli v anglické lize na hřišti soupeře. V Newcastlu podlehli 0:2, na obou brankách se podílel Georginio Wijnaldum. Jeho tým se posunul na 18. pozici a za nováčky Norwichem a Bournemouthem zaostává pouze o skóre.

V 69. minutě se domácí záložník Wijnaldum dostal k první střele, která prošla na jednoho z brankářů, a hned z toho byl gól. Výraznou měrou se na něm však podílel stoper Liverpoolu Škrtel, který střelu nizozemského reprezentanta tečoval do vlastní branky.

Škrtel takovýto okamžik prožil v anglické lize už sedmkrát. Pouze bývalý hráč Evertonu, Manchesteru City, Aston Villy a QPR Richard Dunne zaznamenal více vlastních gólů.

O deset minut později skóroval na druhé straně Moreno, branka však nebyla uznána pro ofsajd. První regulérní střelu na bránu si hosté připsali až v 89. minutě, s pokusem Lovrena si ale bez problémů poradil Elliott. V závěru pojistil vítězství domácích Wijnaldum.