I když se spekulovalo o tom, že by mohl v létě zamířit do některého z evropských velkoklubů, charismatický německý kouč má jiné plány.
Jürgen Klopp na rozlučkovém večírku Dortmundu
Jürgen Klopp na rozlučkovém večírku Dortmundu | Foto: Reuters

Dortmund - Trenér Jürgen Klopp si po avizovaném odchodu z Dortmundu dá od fotbalu pauzu. I když se spekulovalo o tom, že by mohl v létě zamířit do některého z evropských velkoklubů, charismatický německý kouč má jiné plány.

"Po sedmi intenzivních a emocionálních letech 'skutečné lásky' považuji za smysluplné všechny ty nesčetné zážitky zpracovat, než s mým štábem odpočinutí a s novou motivací přijmeme další úkol," uvedl dnes Klopp. Jak dlouho hodlá odpočívat, neřekl.

Svůj odchod z Dortmundu, kde měl smlouvu až do roku 2018, oznámil už v polovině dubna. Sedmačtyřicetiletý kouč dovedl Borussii ke dvěma titulům, k výhře v Německém poháru a do finále Ligy mistrů.

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.