Šilhavý začal ve Slavii remízou s Teplicemi, Klokani smrští v prvním poločase sestřelili Brno 3:0

Nové koště nemetlo na jedničku, slávisté přišli v Teplicích o vyhraný zápas
... a v 6. ligovém kole jen remizovali 2:2.
Na premiéru trenéra Šilhavého bylo zvědavých tolik slávistických fanoušků,...
... že jim nestačil ani základní sektoru pro příznivce hostí a pořadatelé je museli pustit i do vedlejšího.
Šilhavý jim ale moc novinek v sestavě nepředvedl - krom změn vynucených zraněními obměnil jen post brankaře, kde Berkovce v brance nahradil Pavlenka.
Aktualizováno 11. 9. 2016 20:00
Martin Hašek, Michal Šmíd a Milan Havel se postarali o to, že fotbalisté Bohemians 1905 v šestém ligovém kole porazili doma Brno 3:0. Fanoušci v Teplicích viděli povedenou přestřelku, když tu domácí remizovali se Slaví 2:2.

Praha - V prvním zápase na lavičce Slavie si trenér Jaroslav Šilhavý připsal remízu. Na půdě Teplic uhrál výsledek 2:2. V zápase plném šancí dokázala Slavia góly Murise Mešanoviče a Jaroslava Mihalíka otočit skóre po vedoucí brance domácího Tomáše Vondráška. Jenže Teplice ještě stihly v závěru odpovědět zásluhou Davida Vaněčka.

Na premiéru trenéra Šilhavého bylo zvědavých tolik slávistických fanoušků, že jim nestačil ani základní sektoru pro příznivce hostí a pořadatelé je museli pustit i do vedlejšího. Šilhavý jim ale moc novinek v sestavě nepředvedl - krom změn vynucených zraněními obměnil jen post brankaře, kde Berkovce v brance nahradil Pavlenka.

Několikasethlavý kotel Slavie hosty hnal od začátku dopředu a po úvodní rozpačité desetiminutovce se dočkal i dvou velkých šancí. U obou byl Škoda - nejdřív se hlavou položil do centru z levé strany a trefil tyč, pak si zase naběhl na malé vápno na zpětnou přihrávku od Van Kessela a těsně přestřelil. Tato převaha trvala jen pár minut, protože domácí rychle utěsnili střed hřiště a začali sami hrozit.

A po několika šancích přišel i gól. Vondrášek potáhl míč středem až před vápno a vystřelil, jenže stínující stoper Bílek míč tečoval do protipohybu brankáře Pavlenky.

Po pauze Slavia směrem dopředu přidala a začala mít mírnou převahu, jenže dlouho to svědčilo spíš domácím. Ve 47. minutě po centru Nivalda pálil na zadní tyči Vaněček, ovšem jen do boční sítě, v 66. minutě zase Vaněčkovu ránu po závaru srazili obránci do boční sítě.

Až příchod Mešanoviče za Van Kessela ofenzivu Vršovických trochu rozhýbal a nakonec přinesl i vyrovnání. Hušbauer se v 73. minutě uvolnil před vápnem a rozehrál do pravé strany na Mihalíka, jehož přízemní centr usměrnil k tyči právě Mešanovič.

Střed zálohy Teplic začínal mít viditelné problémy s pohybem a Slavia se začínala prosazovat i ve vápně. V 84. minutě Barák pár sekund po příchodu na hřiště nacentroval na zadní tyč, kde zblízka napálil míč do sítě Mihalík.

Slavia už před tím nechávala spoustu prostoru k rychlým brejkům domácích a zvládala je jen se štěstím a i vydřené vedení dokázala bránit jen tři minuty. V 88. minutě vypálil před vápnem Krob a na hraně ofsajdu stojící Vaněček míč nasměroval opět do protipohybu Pavlenky.

Havel dal gól z poloviny hřiště

Fotbalisté Bohemians 1905 v šestém ligovém kole porazili doma Brno 3:0 a ukončili jeho neporazitelnost v této sezoně. Už v prvním poločase se v Ďolíčku gólově prosadili Martin Hašek, Michal Šmíd a Milan Havel, který se trefil téměř z poloviny hřiště. Závěrečnou desetiminutovku nedohrál vyloučený srbský obránce Zbrojovky Mihailo Jovanovič.

V základní sestavě Bohemians nastoupil i útočník Holenda, jenž během reprezentační přestávky přišel na hostování z Plzně.

Dukla remizovala pod vedením dočasného trenéra Jaroslava Hynka v Jablonci 1:1. Skóre ve 14. minutě otevřel hostující Jakub Považanec, po pauze srovnal Ondřej Mihálik. Severočeši po Spartě a Bohemians neporazili ani třetí pražský klub a Duklu v lize nezdolali počtvrté za sebou.

Oba soupeři bodovali po předchozích dvou porážkách. Jablonec má po šesti odehraných kolech na kontě osm bodů, tým z Julisky je o tři body zpět.

6. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 3:0 (3:0)

Branky: 27. Hašek, 32. Šmíd, 45.+1 Havel. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. Bez ŽK. ČK: 81. Jovanovič (Brno). Diváci: 4329.

Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek - Hašek (85. Jeslínek), Mašek (80. Jindřišek), Jirásek, Luts - Holenda (88. Mikuš). Trenér: Koubek.

Brno: Melichárek - Šural (62. Přichystal), Vraštil, Jovanovič, Lutonský - Polák (78. Weber), Lacko - Hyčka, Škoda, Vávra (46. Štohanzl) - Řezníček. Trenér: Habanec

FK Jablonec - Dukla Praha 1:1 (0:1)
51. Mihálik - 14. Považanec. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Fišer. ŽK: V. Kubista - Štetina, Beauguel, Čajič. Diváci: 2048.

Jablonec: Hrubý - Nový, Pernica, Beneš (46. Kouřil), Jiráček - V. Kubista - Masopust, Pospíšil, Trávník (46. Doležal), Mihálik (67. Končal) - Wágner. Trenér: Frťala.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Preisler - Marek Hanousek, Považanec (90. Smejkal), Tetour - Juroška (67. Čajič), Beauguel, Manzia (56. Olayinka). Trenér: Hynek.

FK Teplice - Slavia Praha 2:2 (1:0)
43. Vondrášek, 88. Vaněček - 73. Mešanovič, 84. Mihalík. Rozhodčí: Královec - Moláček, Antoníček. ŽK: Krob, Vachoušek - Van Kessel. Diváci: 7113.

Teplice: Grigar - Vondrášek (84. Potočný), Lüftner, Jeřábek, Krob - Hora, Ljevakovič, Kučera, Fillo (90.+2 Kodeš), Nivaldo (79. Vachoušek) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Slavia: Pavlenka - Mikula, Bílek, Deli, Bořil - Ngadjui, Zmrhal - Van Kessel (64. Mešanovič), Hušbauer (84. Barák), Mingazov (46. Mihalík) - Škoda. Trenér: Šilhavý.