Klokani už vyhlíží 1. ligu. Velkou zbraní má být Ďolíček

ČTK ČTK
28. 5. 2013 8:46
Trenér fotbalistů Bohemians Praha 1905 Jozef Weber byl pyšný, jak jeho svěřenci zvládli nedělní zápas s HFK Olomouc a výhrou 5:1 si zajistili postup do první ligy.
Bohemians Praha 1905 by se měl do 1. ligy vrátit se zrekonstruovaným stadionem v Ďolíčku, který jeho fanoušci tak milují
Bohemians Praha 1905 by se měl do 1. ligy vrátit se zrekonstruovaným stadionem v Ďolíčku, který jeho fanoušci tak milují | Foto: Eduard Erben

Praha - Trenér fotbalistů Bohemians Praha 1905 Jozef Weber byl pyšný, jak jeho svěřenci zvládli nedělní zápas s HFK Olomouc a výhrou 5:1 si zajistili postup do první ligy.

Věří, že po ročním působení v druhé nejvyšší soutěži se povedlo zlepšit hru týmu tak, že nyní bude mezi elitou konkurenceschopný. Posílit kádr je však podle Webera nutností.

Tým z Vršovic si postup zajistil dvě kola před koncem, i proto hráči dostali na oslavy dva dny volna. "Za celou sezonu si to volno určitě zaslouží. Boj o postup nebyl tak hladký, jak jsme předpokládali, bylo tam pár škobrtnutí, ale nakonec jsme to uhráli," řekl Weber. "Na kluky jsem hrdý. Výhra 5:1 byla kvalitní tečkou za postupem. Lidi si to užívali a bavili se," dodal.

Radost z postupu i pokroků

Oslavy nedovolil delší, jelikož na Bohemians čekají ještě dva zbývající zápasy. Ten sobotní navíc proti velkému rivalovi, který se rovněž hlásí ke jménu Bohemians. "Zápas se střížkovskou Bohemkou je pro fanoušky hodně motivační. Proto se na něj chceme dobře připravit. Zároveň je pro nás lákadlem ještě zabojovat o pohár pro vítěze druhé ligy," prohlásil Weber.

Vedle postupu ho těšilo především to, jaký pokrok tým za poslední rok udělal. "Z toho mám velkou radost. Tým jsme poskládali z hráčů, kteří v jiných klubech nedostali tolik prostoru. Změn bylo dost a jsem rád, že se nám to povedlo," řekl Weber. "Ještě ale naše práce není na konci, jsme teprve v půli cesty. Nesmíme usnout na vavřínech, musíme dál pracovat jako dosud," dodal.

Posily budou potřeba

Ví totiž, že v první lize čekají na jeho tým mnohem silnější protivníci. "Realita je taková, že se nůžky mezi první a druhou ligou hodně otevírají. Přesto věřím, že budeme konkurenceschopní. K tomu ale bude třeba posílit kádr. Toho si jsou všichni v klubu vědomi. Když nám vypadl někdo kvůli kartám nebo zranění, tak nám to hned způsobilo komplikace," řekl dvaačtyřicetiletý kouč.

Posílit je podle něj třeba ve všech řadách, ale nejpalčivější problém bude v útoku, kde jsou Martin Jirouš a Matěj Štochl jen na hostování ze Sparty a Příbrami. "Tam nás čeká největší práce. Budeme se muset pořádně porozhlédnout," uvedl Weber.

Kvůli malému rozpočtu klubu, který navíc výrazně zatíží rekonstrukce stadionu, však nebude mít na posily větší finanční možnosti. "Čeká nás těžký úkol najít hráče, kteří se jinde neuplatní a nám by se hodili. Nebo volné hráče. Když jsem působil v Jablonci, tak tam jsme měli v hledáčku víc hráčů a vybírali jsme podle kvality. Tady v Bohemce jsou možnosti omezené. Přesto se musíme pokusit náš tým zkvalitnit," dodal Weber.

Tentokrát v Ďolíčku

Oproti předchozímu působení v první lize tentokrát budou mít klokani o jednu velkou zbraň navíc. A tou je stadion Ďolíček, který se vedení klubu snaží zrekonstruovat tak, aby na něm mohl klub hrát a nemusel se uchylovat do azylu, jako tomu bylo předtím, kdy si pronajímal stadion Slavie.

"Pro celý tým je to hodně důležité. V minulé sezoně jsem poznal, jak je těžké zachraňovat se v cizím prostředí. Asi bychom měli velké problémy, kdybychom hráli všech třicet zápasů v podstatě venku," řekl Weber.

Pro hráče navíc Ďolíček představuje velkou psychologickou sílu. "Když třeba srovnáte náš poslední venkovní zápas na Žižkově (0:2) a teď proti HFK, které od sebe dělilo pouhých pět dní, tak to byly dva zcela odlišné výkony. Jako kdyby hrálo jiné mužstvo. Psychika hráčů pracuje a doma si daleko víc věří," uzavřel Weber.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy