Klokani jsou ve čtvrtfinále. Bohemians díky gólům Bartka postoupili přes Příbram

7. 11. 2018 18:27
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 postoupili mezi osm nejlepších celků MOL Cupu. V osmifinále české pohárové soutěže vyhráli 2:1 v Příbrami.
Radost fotbalistů Bohemians
Radost fotbalistů Bohemians | Foto: Milan Kammermayer

Oba góly vítězů dal David Bartek. Za domácí už jen snížil Marek Kodr. Do čtvrtfinále se Klokani dostali teprve podruhé od roku 1993.

Duel byl soubojem týmů, které se aktuálně v lize spíše trápí. Bohemians vyhráli jen jednou z posledních sedmi utkání, Příbram dokonce poslední čtyři zápasy prohrála při skóre 1:18.

Zatímco úvodní šanci Příbrami nevyužil Voltr, Bohemians se v osmé minutě ujali vedení z první vážnější příležitosti. Střelu Hilála dorazil Bartek.

Po hodině hry mohli hosté zvýšit, ale Hilál trefil z přímého kopu jen tyč. Ale o sedm minut později už to bylo 2:0, poté co se Bartek prosadil střelou z hranice vápna.

Domácí zabrali až v poslední čtvrthodině. Nejprve Hlúpik po úniku nepřehodil gólmana a chvíli na to po rohovém kopu snížil Kodr. Víc už ale Příbramští nevymysleli a ze soutěže vypadli.

Osmifinále fotbalového poháru MOL Cupu:

Příbram - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)

Branky: 77. Kodr - 8. a 67. Bartek. Rozhodčí: Rejžek - Kubr, Fišer. ŽK: Soldát, Fantiš, Antwi (všichni Příbram).

Příbram: Kočí - Nitrianský, Kodr, Tregler, Antwi (83. Nový) - Soldát, Katidis (46. Květ) - Rezek, Pejša (58. Hlúpik), Voltr - Fantiš. Trenér: Csaplár.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - Záviška, Švec, M. Hašek ml., Bartek (90. Vodháněl) - Mašek (85. Jindřišek) - Hilál (78. Vaníček). Trenér: M. Hašek st.