Kliment do Stuttgartu, kometa Eura "21" podepsala na 4 roky

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 6. 2015 12:30
Jan Kliment, který zazáříl na ME "21", přestupuje z Vysočiny Jihlava do bundesligového VfB Stuttgart
Jan Kliment přestupuje z Jihlavy do Stuttgartu. Bundesligovému klubu se upsal na čtyři roky
Jan Kliment přestupuje z Jihlavy do Stuttgartu. Bundesligovému klubu se upsal na čtyři roky | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Zázračný příběh o mladíkovi, jemuž malé Euro fotbalistů do 21 let, jež právě pořádá Česko, otevřelo cestu do světa, píše svoji sladkou kapitolu.

Útočník Jan Kliment přestupuje z Vysočiny Jihlava do bundesligového klubu VfB Stuttgart.

"Dnes dopoledne Honza absolvoval zdravotní prohlídku a pak se Stuttgartem podepsal čtyřletý kontrakt," řekl fotbalistův agent David Nehoda.

"Splnil se mi sen," říká Jan Kliment, který fotbalové skauty z celé Evropy oslnil na ME "21" hattrickem do sítě Srbska.

A honbu za Klimentem, kometou šampionátu, vyhrál VfB Stuttgart. "Myslím, že jsme vybrali klub, který splnil nejen finanční podmínky Jihlavy, ale především Honzovi nabídnul vynikajíci podmínky pro jeho další fotbalový růst," míní agent David Nehoda.

"Pro Honzu je to velká výzva prosadit se v jedné z nejlepších fotbalových lig světa. Bundesliga je prostě pecka," dodává.

A co na to všechno říká Jan Kliment, jehož jméno znal ještě před měsícem mimo Jihlavu opravdu jen málokdo? "Jsem nadšený, splnil se mi sen přestoupit do špičkového zahraničního klubu, jakým Stuttgart bezpochyby je. Chtěl bych tímto poděkovat rodině, mému mateřskému klubu Jihlavě a především mé agentuře Nehoda Sport, která tento přestup připravila.

"Součástí smlouvy je klauzule, že přestupní částku nebudou kluby zveřejňovat. Rozhodli jsme se, že nebudeme Honzovi Klimentovi bránit v jeho sportovním růstu. Je to obrovský příklad i pro ostatní kluky z našich mládežnických týmů. Jihlava už vychovala několik fotbalistů, co se prosadili i do reprezentace nebo do zahraničí. Ale teď je to první velký přestup, kdy jde hráč do soutěže, jako je Bundesliga, přímo z Jihlavy, a ne přes jiné české kluby," podotýká Zdeněk Tulis, ředitel Vysočiny Jihlava.

Dovalilova nouze zrodila hvězdu

Jan Kliment oslaví 1.  září své 22. narozeniny. V Jihlavě rozhodně nepatřil mezi stabilní hráče základní sestavy, na jaře se v ní ocitl šestkrát, většinou v Synot lize střídal. A zaznamenal všehovšudy dva góly.

Kouč reprezentační "21" Jakub Dovalil měl ale o útočníky nouzi. Což před turnajem ME, které hostily stadiony v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti, nebylo příjemé. Watford neuvolnil Matěje Vydru, pro první zápas s Dánskem měl zase distanc Václav Kadlec.

"Honzu Klimenta jsme proto sledovali, sám jsem se byl na něj podívat asi šestkrát, navíc jsem o něm průběžně komunikoval s trenérem Luďkem Klusáčkem a tehdejším manažerem Jihlavy Josefem Jinochem," řekl Dovalil poté, co Kliment na letenském stadionu Sparty hattrickem doslova "odstřelil" mladý tým Srbska.

Hráčův agent David Nehoda pak mluvil o kontaktech se špičkovými nizozemskými kluby, s Anglií, Itálií, Dánskem, Belgií... Ale také s bundesligou. A z ní se nejhlasitěji ozval právě Stuttgart.

Ten hrál v uplynulé sezoně o záchranu v soutěži a v jeho barvách nastupoval nalevém kraji obrany Adam Hloušek. Stuttgart skončil čtrnáctý, získal jen o bod víc než Hamburk, který musel do baráže.

Mužstvo vede jako trenér Alexander Zomiger, hvězdou útoku je bosenský střelec Vedad Ibiševič.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Evropská komise vyzvala Polsko k zaplacení pokuty za činnost orgánu trestajícího soudce

Evropská komise vyzvala Polsko, aby zaplatilo pokutu za to, že přes rozhodnutí unijního soudu neukončilo činnost disciplinární komory, tedy orgánu, který se zabývá prohřešky soudců. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl mluvčí komise. Varšava má na reakci 45 dní. Pokud podobně jako v případě sporu o důl Turów pokutu zaplatit odmítne, strhne jí komise peníze z unijních fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy