Kladrubský: Pastore mi motal hlavu. Ale pomohli mi jiní

Ivo Pospíšil
17. 9. 2010 10:30
Snad jsem dokázal, že umím hrát i v záloze, hlásí
Sparta ve čtvrtek uspěla a porazila Palermo 3:2
Sparta ve čtvrtek uspěla a porazila Palermo 3:2 | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Původně byl psán v soupisce jako pravý obránce. Poté, co však při rozcvičení vyšlo definitivně najevo, že středopolař Kamil Vacek nemůže kvůli svalovému zranění nastoupit, stal se rázem jeho nástupcem.

A Jiří Kladrubský se pak ve čtvrtečním zápase Evropské ligy proti Palermu na této pozici osvědčil. Hýřil aktivitou, často střílel, pomáhal eliminovat tvůrce hry Javiera Pastoreho a navíc pomohl k vítězství 3:2 i jedním gólem.

Čtěte také:
Sparta vstoupila do Evropské ligy výhrou nad Palermem
Chovanec vítězství nepřeceňuje: A Podaný ho nepřekvapil

Sparta vyhrála v prvním zápase nad Palermem 3:2. Jak se vám líbí takovýto start do Evropské ligy?
Je to super. Jsme určitě spokojení. Vyhráli jsme a hráli jsme to, co po nás trenéři chtěli.

Kvůli těm absencím jste sice měli hodně rozházenou zálohu, přesto to ale nevypadalo, že by ve vzájemné spolupráci něco vázlo.
Já měl původně hrát pravého beka, ale když vyšlo najevo, že Kamil nemůže nastoupit, tak jsem se posunul do středu zálohy a vyšlo mi to. Doufám, že jsem trenérům dokázal, že mohu hrát i tam.

Takže pravého beka už nechcete hrát?
Ne, tak jsem to nemyslel. Trenéři teď prostě neměli jinou možnost a já nepatřím k těm, co by se kvůli tomu nějak naštval. Hrál jsem tam, jak jsem nejlépe uměl, ale pozice středního záložníka mi sedí více.

Palermo takhle doma hrát nebude

Dá se říci, že doplácíte na svou univerzalitu.
Už jsem se o tom několikrát s trenéry bavil, ale tak to prostě je. Když to vyplyne ze situace, tak budu prostě hrát tam, kde mě budou potřebovat. 

Vy jste byl na začátku zápasu hodně střelecky aktivní. Projevovala se nějak ta tvoje zvýšená motivace?
Trenéři nás nabádají, abychom zkoušeli střílet. Zvláště s těmito balóny, které plavou, se může stát cokoliv.

V průběhu druhé půle si se navíc střelecky prosadil, jak k té situaci došlo?
Tak my jsme otáčeli hru zprava do leva. Sice už jsem v tu chvíli neměl moc síly, ale říkal jsem si, že Pamič určitě odcentruje. Zároveň jsem doufal, že by mě to mohlo trefit, což se pak také stalo.

Nezklamalo vás Palermo svým výkonem?
Ne, to ne. Spíše jsem zvědavý, jak budou hrát pak doma. Toto by si asi před svým publikem nedovolili, ale fakt je že mají fantastický tým. Dovedou skvěle pracovat s balonem. Hlavně Pastore mi motal hlavu. Nakonec jsme si s ním ale poradili. Sice mě párkrát obešel, ale byli tam další, kteří mě zastoupili. Vůbec jsme dnes hráli jako tým a to se vyplatilo.

 

Právě se děje

Další zprávy