Kisel: Trenéra Koubka jsme zneužili. Jdeme s kůží na trh

Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku Alexe Pastoora na Slavii
Do funkce ho dosadil sportovní ředitel Karol Kisel (vpravo), který si od Nizozemce slibuje velké věci.
Jak dlouho ale Holanďan ve Slavii vydrží není jasné. Podle nizozemských médií totiž podepsal smlouvu jen do konce sezony. Kisel na toto téma odmítl mluvit.
Pastoor s Masrtinem Juharem. V lize by měla Slavia předvádět ofenzivní fotbal. Cíle? Zachránit se v soutěží a zkusit vyhrát Pohár České pošty.
Do Slavie v pondělí zamířil také tento muž, Igor Kornějev. Bývalý hráč Barcelony by měl být "poradcem" ve sportovním úseku.
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 3. 2014 13:30
Fotbalová Slavia představila nového trenéra, Alexe Pastoora. V úterý už poprvé vedl tým na tréninku

Praha - Krok do budoucnosti, který odnesl trenér Miroslav Koubek. Tak zhodnotil pondělní jmenování nového kouče fotbalistů Slavie sportovní ředitel klubu a ještě na podzim kapitán týmu Karol Kisel.

Výměna trenérů, kterou podle svých slov sám Koubek absolutně nečekal (čtěte více v exkluzivním rozhovoru zde), totiž byla naplánována už po debaklu v Olomouci 1:5 minulou sobotu, nicméně vedení s ní přesto počkalo až na toto pondělí. 

Nechtěli jsme přivést Alexe v den zápasu

"Přiznávám, že jsme pana Koubka zneužili, že jsme ho nechali u týmu ještě v zápase proti Dukle, který byl pro nás důležitý. Nechtěli jsme přivádět Alexe (nového trenéra Alexandra Pastoora) den před takovým zápasem. I proto jsem rád, že jsme vyhráli," prohlásil na úterní tiskové konferenci Kisel. 

"Když děláte vizionářský krok, je jasné, že máte řadu odpůrců, ale my jsme připraveni jít s kůží na trh. Přišli jsme s novým stylem hry, ofenzivnějším stylem, novým způsobem myšlení hráčů," uvedl někdejší záložník sešívaných, který funkci sportovního ředitele vykonává teprve od prosince. 

Přiznal však, že odvolání Koubka pro něj nebylo jednoduché. "Nebylo to samozřejmě příjemné, ale pokud tu funkci, kterou dělám, chci dělat dál, musím činit i takové nepopulární kroky," doplnil Kisel.

Vaniak má smůlu, neumí holandsky

Kisel zároveň potvrdil, že v klubu zůstává Koubkův asistent Ivo Knoflíček, naopak trenér brankářů Juraj Šimurka stejně jako Koubek končí. Pastoorovi pak budou nově k dispozici jako asistenti Martin Poustka, který v minulosti sám A-tým Slavie vedl, a trenér brankářů Oldřich Pařízek. 

Ten dostal jako trenér gólmanů přednost před Martinem Vaniakem kvůli své znalosti holandštiny a navíc se s Pastoorem zná. "Jméno Martina Vaniaka jsme zvažovali, pro Oldu Pařízka ale rozhodl fakt, že velmi dobře mluví holandsky a bude trenérovou pravou rukou," uvedl Kisel.

Smlouva na čtyři měsíce? Bez komentáře

Zástupci Slavie na dnešní konferenci přitom odmítli potvrdit či vyvrátit informace nizozemského webu voetbalkn.nl, který tvrdí, že bývalý kouč Nijmegenu podepsal ve Slavii smlouvu jen do konce sezony.

"Nechci komentovat, na jak dlouho pan Pastoor kontrakt podepsal. Jsou to interní věci klubu," prohlásil Kisel.

Sám Pastoor tvrdí, že ho nabídka Slavie příjemně zaskočila. "Nabídku z Česka jsem vůbec neočekával, byl jsem sice dlouho bez práce, ale o nabídky především z Nizozemska jsem nouzi neměl. Rozhodl jsem se ale zkusit novou výzvu, Igora Kornějeva (který byl doplněn do vedení sportovního úseku Slavie, pozn. red.) znám z Feyenoordu, přesvědčil mě i rozhovor s Karolem Kiselem," uvedl nizozemský kouč.

"Nechceme hrát ruskou ruletu"

"Chtěl bych zvýšit kontrolu našeho týmu nad zápasem. Chceme hodně útočit, ale zase nechci, aby to byla ruská ruleta, abychom otevírali příliš obranu a soupeř hrozil z brejků nebo jsme museli zase pracně získávat míč zpět. Chci rozvinout potenciál hráčů všech kategorií," nastínil Pastoor své plány.

A jaké jsou vlastně cíle, které vedení Slavie Pastoorovi stanovilo? Především se vyhnout sestupu a pokud možno také zaútočit na poháry. Tedy skrze Pohár České pošty.

"Cílem je stále záchrana, dílčím cílem je ale zlepšení herního projevu a samozřejmě dalším velkým cílem je úspěch v Poháru České pošty, a tím šance se podívat v příští sezoně do evropských pohárů," prohlásil Kisel.

Jak reálné jsou takové ambice, se ukáže už příští pondělí, kdy Slavia hraje na horké teplické půdě pod Pastoorem svůj první ostrý zápas.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy