Kisel: Fanoušků se nebojím. Udělali jsme za tím tlustou čáru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
25. 9. 2013 14:30
Více než o samotném derby pražských S se v těchto dnech mluví o tom, jak budou pokračovat protesty fanoušků Slavie, kteří jsou znepokojeni současnou situací v klubu a až 15. příčkou v ligové tabulce.
Karol Kisel věří, že se tým v sobotním derby se Spartou semkne, a že tak už žádný útok fanoušků Slavie na hráče hrozit nebude.
Karol Kisel věří, že se tým v sobotním derby se Spartou semkne, a že tak už žádný útok fanoušků Slavie na hráče hrozit nebude. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Více než o samotném derby pražských S se v těchto dnech mluví o tom, jak budou pokračovat protesty fanoušků Slavie, kteří jsou znepokojeni současnou situací v klubu a až 15. příčkou v tabulce Gambrinus ligy.

Po nedělní prohře 1:2 v Jablonci napadlo dvacet fanoušků před stadionem v Edenu hráče přímo u autobusu a před sobotním derby se mluví o tom, že fandové budou zápas bojkotovat nebo že dokonce vniknou během zápasu na hřiště.  

"S fanoušky už jsme si to vyříkali" 

Kapitán Slavie Karol Kisel si však myslí, že už si s radikálními fanoušky situaci v klubu vyříkal a že žádný další útok na hráče už nehrozí.

"Porážka v Jablonci byla nešťastná, musíme i my v kabině zapracovat na tom, aby se psychika týmu dostala do lepšího stavu. Všichni se snažíme, i ty tréninky tomu pomůžou, abychom se z toho dostali," přiznal Kisel na středeční tiskové konferenci před derby.

"Chápu, že jsou fanoušci naštvaní, nespokojenost je ale i u nás. Přesto ale věřím, že další útok už nehrozí. Věřím, že jsme si s fanoušky vše vyříkali. Za tím, co se stalo, jsme už udělali tlustou čáru. Nyní se soustředíme hlavně na Spartu," pokračoval Kisel.

"V sobotu budeme jeden velký tým a budeme se snažit tu nepříjemnou situaci otočit a trošku odčinit výsledky z minulých zápasů," doplnil šestatřicetiletý záložník.

"V derby už půjdou vidět nové věci"

Současná Slavia prý podle něj má na to, aby stejně jako při loňském derby v Edenu Spartu porazila.

"Slavia je jednotný tým a v sobotu udělá všechno, aby si napravila reputaci. Pro nás to bude určitě zápas roku, čeká nás největší soupeř Sparta," řekl Kisel rozhodně.

"Přestože jsou obrovským favoritem, nebudeme chtít prodat svou kůži lacino, půjdeme do toho s tím, abychom Spartu velice potrápili a napodobili výsledek z minulého roku, kdy se nám ji doma podařilo přehrát a zvítězit," věří si.

"S novým trenérem pracujeme na nových věcech a doufám, že už v derby je uvidíme. Rádi bychom, aby fanoušci byli naším dvanáctým hráčem na hřišti," dodal.

"Za outsidera se nepovažujeme" 

První derby v roli hlavního trenéra naopak zažije Miroslav Koubek, kouč Slavie, který přitom jako hráč čtyři roky ve Spartě působil. 

"Jsme v poloze, kdy je dáno i jasné rozdělení rolí, kdo je favorit a kdo je outsider. My se za něj nepovažujeme a nechceme považovat, ale určitě odborná fronta to takhle zhodnotí," uvedl Koubek.

"Je to nepříjemná situace. My jsem tady od toho, abychom se s ní vyrovnali a poprali a udělali vše pro úspěch. Ve fotbale může každý porazit každého. Z nepříjemné pozice se chceme vzepřít těm prognózám, které samozřejmě vnímám a čtu několik dní napřed," doplnil slávistický kouč.

Je si sice vědom, že prohra v Jablonci gólem z 94. minuty nechala na jeho týmu určitý dopad, podle svých slov je proto potřeba hráče před sobotním zápasem se Spartou zklidnit. 

"Musíme se teď trošku zklidnit"

"Vytknuli jsme si cíl trošku se zklidnit po nešťastné porážce s Jabloncem i v oblasti psychologie. Čeká nás rival Sparta, takže motivační prvek nemůže nikdo vypustit. V neposlední řadě je tam tréninková náplň, kterou bych nazval potrénujme, ode dneška do středy jedeme dost ostře, a potom dolaďme," smál se Koubek.

Ve středu byl na soupisku dopsán kapverdský obránce Fernando Neves, který tak už v sobotu může hrát. Koubek však nechtěl prozradil, jestli bude hrát v základní sestavě.

"K základní sestavě vám toho teď moc neřeknu. Do zápasu je ještě daleko a uvidíme, jak si kdo povede v tréninku. Přišli navíc noví hráči, takže s volbou sestavy budu čekat až do posledního tréninku," přiznal kouč Slavie.

"Neves není moje zásluha"

Odmítl však, že by Nevesovi měl pomoct do základní sestavy fakt, že ho Koubek vedl v ostravském Baníku. 

"Věci ohledně jeho příchodu byly v pohybu ještě před mým příchodem. Ta moje zásluha je spíš menší, vytipovaný byl už delší čas. Takže to není tak, že jsem ho do Slavie přivedl já," dodal Koubek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy