Kincl dvakrát skóroval v rakouské lize

ČTK, SportPlus
2. 4. 2007 22:50
Praha -  Dvě branky Marka Kincla v rakouské fotbalové lize přinesly Rapidu remízu s vedoucím Salcburkem.
Fotbal to je hra.
Fotbal to je hra. | Foto: Reuters

Rakousko

Jen sekundy v sobotu dělily fotbalisty Rapidu Vídeň od výhry nad jednoznačným lídrem rakouské ligy Salcburkem, ale vedení, které jim dvěma brankami zajistil český útočník Marek Kincl, nedokázali udržet. Salcburk, který hrál poslední půlhodinu bez  vyloučeného Carboniho, vyrovnal v poslední minutě nastavení brankou Dudiče.

Rapid zaskočil soupeře v 62. minutě, kdy fauloval Carboni, za což byl vyloučen. Z následného přímého kopu pak profitoval Kincl a otevřel skóre. Vedení domácí drželi až do hektického konce. Dvě minuty před uplynutím normální hrací doby nejprve vyrovnal Aufhauser, ale za minutu opět vedl díky Kinclovi Rapid.

Ve druhé minutě nastavení bylo ale znovu všechno jinak.

Vedle Kincla odehráli celé utkání v sestavě Rapidu Petr Voříšek a Radek Bejbl. Na straně soupeře pak celých devadesát minut hrál Karel Piták a do 72. minuty také Patrik Ježek.

Přestože hráli téměř celý druhý poločas v deseti, dokázali fotbalisté Austrie Vídeň v rakouské lize porazit Altach 1:0. Ve 47. minutě dostal druhou žlutou a následně červenou kartu Ertl, i v oslabení však Austria vstřelila branku. Deset minut po změně stran se o ni postaral Lasnik.

Austria, za kterou odehrál 71 minut český útočník David Lafata, se v tabulce dostala na pátou pozici. Štěpán Vachoušek a Václav Svěrkoš kvůli zdravotním problémům chyběli. V jarní části sezony jejich klub dosud neprohrál a pouze jednou remizoval.  a třetí Ried ztrácí jen bod.

Výsledky - 26. kolo:
Innsbruck - Mattersburg 1:3, Rapid Vídeň - Salcburk 2:2, Ried - GAK Štýrský Hradec 3:1, Sturm Štýrský Hradec - Pasching 2:1, Altach - Austria Vídeň 0:1.

• Tabulka rakouské ligy ZDE

Rusko

Hosté o vítězství rozhodli už během prvního poločasu, kdy se trefili Titov s Rakušanem Stranzlem a Bystrov proměnil penaltu. Domácí bez vyloučeného Rebka jen snížili brankou Pogrebnjaka pět minut před koncem. V obraně hostí zůstal z české dvojice jen Martin Jiránek, Radoslav Kováč si z Liberce přivezl zraněný stehenní sval.

Moskevské derby mezi CSKA a Lokomotivem skončilo výhrou domácích 2:0. CSKA šlo do vedení již po sto sekundách po trefě Brazilce Ramona. Osm minut před koncem pak výhru potvrdil jeho krajan Love. Obhájce titulu se tak díky zisku tří bodů dostal na první místo v tabulce.

Pomohlo mu k tomu také zaváhání FK Moskva, který na hřišti Samary uhrál jen bezbrankovou remízu. Český obránce Roman Hubník se tentokrát v sestavě hostů neobjevil. Antonín Kinský se po zranění vrátil do branky Saturnu, ale v Tomsku čisté konto neudržel. Osm minut před koncem inkasoval a hosté přišli o první letošní výhru.

Fotbalisté Rostova na Donu se ve třetím kole dočkali prvního bodu v novém ročníku ruské ligy. Získali ho za remízu 1:1 ve Vladivostoku, v jehož brance tentokrát chyběl Marek Čech. V dresu Krasnodaru odehrál Roman Lengyel celý zápas s Nalčikem, který skončil rovněž dělbou bodů.

Výsledky - 3. kolo:
CSKA Moskva - Lokomotiv Moskva 2:0, Perm - Dynamo Moskva 1:1, Petrohrad - Spartak Moskva 1:3, Samara - FK  Moskva 0:0, Tomsk - Saturn MO 1:1, Krasnodar - Nalčik 2:2, Vladivostok - Rostov na Donu 1:1.

• Tabulka ruské ligy - ZDE

Belgie

Fotbalisté Gentu utrpěli v předehrávce 27. ligového kola dvoubodovou ztrátu, když coby adepti na účast v evropských pohárech nedokázali zvítězit v Bruselu nad zachraňujícím se FC. Alespoň bod přitom favoritovi a čtvrtému týmu tabulky zajistil až dvě minuty před koncem střelec vyrovnávacího gólu Stoica.

Hráči Anderlechtu Brusel porazili v 27. kole belgické ligy snadno 4:1 domácí Lierse a posunuli se do čela tabulky. Dvěma brankami v úvodní čtvrthodině je k výhře nasměroval argentinský kanonýr Frutos, další dvě branky Anderlecht vstřelil v rozmezí dvou minut krátce po nástupu do druhé půle.

Český brankář Daniel Zítka v brance vítězů inkasoval až v 65. minutě.

Fotbalisté FC Bruggy přišli o šanci dostat se na čtvrté místo v tabulce belgické ligy, když prohráli na hřišti třináctého Mouscronu 1:2. Domácí šli do vedení po půlhodině hry, kdy se trefil Kébé. Pojistku přidal hned po nástupu do druhé půle Custovič. Bruggy již jen snížily trefou Leka.

Genk v neděli  porazil 2:0 St. Truiden a vrátili se do čela belgické ligy. Na prvním místě mají jednobodový náskok před Anderlechtem, který v sobotu vyhrál na půdě Lierse.

Výsledek - 27. kolo:
FC Brusel - Gent 1:1, Cercle Bruggy - Roeselare 1:1, Charleroi - Beerschot 3:3, Lierse - Anderlecht 1:4, Lokeren - Westerlo 1:1, Standard Lutych - Beveren 0:0, Waregem - Mons 1:2, Mouscron - FC Bruggy 2:1, Genk - St. Truiden 2:0.

• Tabulka belgické ligy - ZDE

Nizozemí

Fotbalisté Groningenu zvítězili v předehrávce 30. kola nizozemské ligy na hřišti Rody Kerkrade 1:0 a bodově se na svého soupeře ve středu tabulky dotáhli. Vítězství hostů zařídil ve 37. minutě Lovre.

Hráči Eindhovenu v 30. kole nizozemské ligy jen remizovali 1:1 v Bredě a na prvním místě mají nyní náskok šesti bodů před třetím Ajaxem Amsterodam, který má k dobru nedělní utkání s patnáctým Almelem.

Breda se favoritovi postavila čelem a dokonce šla do vedení, když se v 52. minutě trefil Slot. Eindhoven však svého soupeře zatlačil do defenzivy a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal jeho nejlepší střelec Farfán.

Zaváhání Eindhovenu využil ke snížení náskoku i Alkmaar, který dnes porazil předposlední Waalwijk 2:0. Díky brankám kanonýra Arveladzeho a Jennera se nejméně do neděle posunul o bod před Ajax.

Již jen tři body dělí druhý Ajax Amsterodam od vedoucího týmu nizozemské ligy Eindhovenu. Fotbalisté Ajaxu využili sobotního zaváhání svého soupeře a dnes si snadno poradili s Almelem, které porazili 3:0. Dvěma zásahy v rozmezí dvou minut se o to postaral kanonýr Huntelaar, vítěznou branku obstaral kapitán Sneijder.

V 30. kole na sebe upozornil jiný český fotbalista. Jaroslav Šimr sice odehrál jen 17 minut, přesto Excelsioru Rotterdam vydatně pomohl v důležitém boji o záchranu s Haagem. Nejprve v 10. minutě otevřel skóre a o chvíli později donutil faulovat jednoho z obránců, který byl následně vyloučen. Hřiště ovšem opustil také Šimr, který pro zranění musel střídat.

Jeho spoluhráči však zápas zvládli a zvýšili vedení na 3:0, když soupeř přišel o dalšího vyloučeného. Haag i v oslabení upravil na konečných 1:3. V tabulce je dál jasně poslední, Excelsior se posunul na patnácté místo.

Výsledky - 30. kolo:
Ajax Amsterodam - Almelo 3:0, Arnhem - Feyenoord Rotterdam 0:1, Excelsior Rotterdam - Haag 3:1, Sparta Rotterdam - Heerenveen 2:2, Twente Enschede - Utrecht 2:0, Roda Kerkrade - Groningen 0:1, Alkmaar - Waalwijk 2:0, Breda - PSV Eindhoven 1:1, Tilburg - Nijmegen 1:0

• Tabulka nizozemské ligy - ZDE

Skotsko

Suverénní lídr skotské fotbalové ligy Celtic Glasgow už potřetí za sebou v domácí soutěži nevyhrál, na rozdíl od předchozích dvou zápasů ale získal dnes alespoň bod na hřišti Dundee United. Domácí přitom vyrovnali na 1:1 až v nastaveném čase a v době, kdy hráli v deseti po vyloučení kapitána Barryho Robsona, který těsně před koncem hlavou napadl protihráče.

Celtic se ujal vedení těsně po nástupu do druhé půle, kdy Japonec Nakamura proměnil přímý kop. Snaha Dundee o vyrovnání dlouho nenesla ovoce, ujala se až úplně poslední střela zápasu, kterou vyslal útočník Daly. Český záložník Jiří Jarošík se tentokrát nevešel ani na lavičku náhradníků Celtiku.

Jeho tým má šest kol před koncem v čele tabulky nadále třináctibodový náskok před druhými Glasgow Rangers, protože ty stihl stejný osud, když dokonce doma neudrželi proti oslabenému Invernessu vedení 1:0. Do něj se Jezdci dostali už ve 15. minutě z přímého kopu, kterému předcházelo vyloučení hostujícího Darrena Dodse.

Následnou neplodnou převahu favorita utnul osm minut před koncem vyrovnávacím gólem Craig Dargo, díky němuž desátý tým tabulky v této sezoně po předchozích dvou  výhrách s Rangers opět neprohrál. Libor Sionko se v nominaci domácího týmu na zápas neobjevil.

Edinburské derby ve skotské lize vyhráli fotbalisté Heart of Midlothian, kteří zvítězili na hřišti Hibernian 1:0 a upevnili si čtvrté místo právě před dnešním soupeřem.Zápas rozhodl v 81. minutě Marius Zaliukas.

V té době už byl na hřišti i Michal Pospíšil, který krátce předtím vystřídal litevského reprezentanta Andrijuse Veličku. V nastaveném čase dostal český útočník žlutou kartu za zdržování.

Výsledky - 32. kolo:
Dundee - Celtic Glasgow 1:1, Falkirk - St. Mirren 2:0, Glasgow Rangers - Inverness 1:1, Kilmarnock - Aberdeen 1:2,  Motherwell - Dunfermline 2:0, Hibernian - Heart of Midlothian 0:1.

• Tabulka skotské ligy - ZDE

Slovensko

Díky výhře 3:0 nad Košicemi se fotbalisté Artmedie Bratislava stále drží v kontaktu s vedoucí Žilinou. Aktuálně mají oba přední celky slovenské ligy shodně 39 bodů, ale Žilina své utkání 4. kola nadstavby hraje až večer.

Artmedia sice v prvním poločase hrála s Košicemi bez branek, ale vše si vynahradila po změně stran. Po hodině hry doklepával do prázdné branky Halenár, který tak využil až svou třetí velkou šanci v zápase. Poté zvyšoval jeho kolega z útoku Oravec a na konečných 3:0 upravil střelou z přímého kopu Fodrek.

Uspěl také další bratislavský celek Slovan, který porazil Nitru 2:0. Vyrovnaný duel rozhodla 44. minuty, ve které Farkaš fauloval Masaryka a dostal žlutou kartu. Rozhodčí zároveň nařídil pokutový kop, kvůli čemuž Farkaš protestoval a dostal červenou. Penaltu Masaryk proměnil a oslabeného soupeře sedm minut před koncem dorazil Mojský.

Český fotbalový obránce Josef Dvorník přispěl brankou k výhře Ružomberoku v dohrávce 4. kola nadstavby slovenské ligy s Banskou Bystricí.

Bývalý hráč Ostravy v 61. minutě zvýšil na konečných 2:0, když na malém vápně přeloboval brankáře.  Ružomberok si opět upevnil třetí pozici v tabulce, na které má čtyřbodový náskok na čtvrtý Slovan Bratislava a sedmibodovou ztrátu na druhou Artmedii.

Výsledky - 4. kolo:
Košice - Artmedia Bratislava 0:3 (59. Halenár, 71. Oravec, 87. Fodrek), Slovan Bratislava - Nitra 2:0 (45. Masaryk z pen., 83. Mojský), Ružomberok - Banská Bystrica 2:0 (12. Rák, 61. Dvorník).

• Tabulka slovenské ligy ZDE

Portugalsko

Pouze jednobrankovou výhrou nad posledním Avesem se prezentovali fotbalisté Belenenses v 23. kole portugalské ligy. Postaral
se o to útočník Dudda. Přesto se Belenenses v tabulce posunulo na čtvrtou pozici s dvoubodovým náskokem před pátou Bragou, která však má utkání k dobru.

Fotbalisté Boavisty Porto porazili v sobotním večerním utkání hostující Pacos Ferreira 3:1. Strůjcem výhry, po níž aktuálně desátá Boavista ztrácí na svého soupeře jen čtyři body, byl autor dvou gólů ve druhém poločase rakouský útočník Roland Linz.

Vlastní gól připravil fotbalisty Porta o vítězství ve šlágru portugalské ligy. Vedoucí tým soutěže dnes skóroval na půdě druhého mužstva tabulky ve 41. minutě zásluhou Pepeho, ale šest minut před koncem poslal nechtěně míč do vlastní sítě Argentinec Luis González.

Sporting Lisabon po pondělní povinné výhře 2:0 nad předposlední Beirou Mar se přiblížil oběma rivalům nadosah. Už v prvním poločase se o to postarali brankami Abel a Liedson. V tabulce ztrácí Sporting na městského rivala jen tři body, na Porto o jeden víc.

Výsledek - 23. kolo:
Boavista Porto - Pacos Ferreira 3:1, Coimbra - Leiria 0:0, Naval - Nacional, Funchal 0:0, Setúbal - Estrela Amadora 2:0, Benfica Lisabon - FC Porto 1:1, Marítimo Funchal - Braga 1:2, Sporting Lisabon - Beira Mar 2:0.

• Tabulka portugalské ligy ZDE

Turecko

Fotbalisté Fenerbahce Istanbul v 26. kole turecké ligy otočili zápas s Ankarasporem a zvítězili 2:1. Hosté sice šli do vedení v 22. minutě po proměněné penaltě Brazilce Wedersona, ovšem Alex těsně před koncem poločasu srovnal a vítěznou branku vstřelil čtvrthodiny před koncem turecký reprezentant Tuncay.

Naopak se stále nedaří Manisasporu, který nestačil na Antalyaspor. O prohře hostů 0:1 rozhodl již v první minutě gólem Zitouni. V sestavě Manisasporu znovu nechyběl český záložník Lukáš Zelenka.

Besiktas Istanbul vyhrál v dohrávce 0 na hřišti Genclerbirligi a vrátil se na druhé místo před Galatasaray. Na vedoucí Fenerbahce nicméně ztrácí stále šest bodů.

Antalyaspor - Manisaspor 1:0, Bursaspor - Konyaspor 1:0, Fenerbahce - Ankaraspor 2:1, Rizespor - Denizlispor 2:2, Sakaryaspor - Gaziantepspor 1:2, Sivasspor - Kayserispor 3:2,Ankaragücü - Galatasaray 1:2, Erciyesspor - Trabzonspor 0:1, Genclerbirligi - Besiktas 0:2.