Khedira strávil po postupu Realu v poháru noc v nemocnici

ČTK ČTK
3. 12. 2014 14:38
Pro fotbalového mistra světa Samiho Khediru skončil zápas Realu Madrid ve Španělském poháru už v polovině otřesem mozku.
Sami Khedira po tomto střetu v pohárovém utkání skončil v nemocnici s otřesem mozku | Video: Sport

Madrid - Pro fotbalového mistra světa Samiho Khediru skončil zápas Realu Madrid ve Španělském poháru už v polovině otřesem mozku. Německý záložník při souboji ve vzduchu inkasoval ránu do spánku a noc strávil na pozorování v nemocnici.

Khedira se na začátku druhého poločasu srazil se záložníkem třetiligového týmu Cornellá Davidem Garciou a v 57. minutě musel otřesený ze hřiště. "Po vyšetřeních zněla diagnóza jasně - otřes mozku," uvedl obhájce trofeje Real v prohlášení.

Dnes odpoledne už Khedira mohl nemocnici opustit, zda si otřes vyžádá pár dnů klidu, není zatím jasné. V sobotu Real hostí v lize Celtu Vigo. "Podstoupil neurologické testy a dnes byl propuštěn," uvedl pouze klub.

Real v úterý porazil Cornellu 5:0 a navázal na přesvědčivé vítězství 4:1 z prvního duelu. "Bílý balet" zároveň 17. soutěžní výhrou po sobě vylepšil klubový rekord. V pohárovém osmifinále by měl narazit na madridského rivala Atlético.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy