Kerič a Jarolím v Teplicích, sparťan Brabec zamířil do Brna

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 9. 2012 12:50
Teplicím se nedaří, proto Na Stínadla přišly zkušené posily Kerič a Jarolím
Andrej Kerič ještě v dresu Sparty. Teď se opět vrací do Teplic
Andrej Kerič ještě v dresu Sparty. Teď se opět vrací do Teplic | Foto: Jakub Šafránek

Teplice - Jedna výhra ze šesti ligových zápasů, to opravdu není mnoho... V Teplicích bijí na poplach a připisují na soupisku posily.

"Na hostování ze Sparty přijde Andrej Kerič, to hostování je podepsané do léta. A dvouletou smlouvu jsme dali Marku Jarolímovi, který naposledy nastupoval za Jablonec," vysvětluje František Hrdlička, ředitel FK Teplice.

"Od obou hráčů si slibujeme to, že jejich zkušenosti napomohou lepším výsledkům," dodává Hrdlička.

Keriče už v Teplicích znají z hostování, které tu měl před rokem. Ani po návratu na Letnou ale pevné místo v sestavě Sparty nezískal. Herní praxi si tak opět oživí v Teplicích, kam už Sparta nedávno uvolnila i Jakuba Podaného.

Brabec musí hrát, jde do Brna

Dalším hráčem, který Spartu dočasně opouští, je mladý stoper Jakub Brabec. Na hostování ho Letenští půjčili Brnu, kterému se zranil zkušený Kaufman.

"Kuba Brabec patřík našim nejnadějnějším hráčům, je potřeba, by hrál pravidelně ligovou soutěž, což u nás zatím vzhledem k velké konkurenci není možné," řekl pro oficiální web Sparty tamní personální ředitel Jakub Otava.

Jarolím neuspěl v Anglii ani na Ukrajině

Zpět k teplilckým posilám: Sedmadvacetiletý Marek Jarolím příchodem Na Stínadla pokračuje na své pouti po tuzemských ligových klubech. Už vystřídal Mladou Boleslav, Spartu, Plzeň, Slavii a Jablonec, kde mu ovšem 30. června vypršela smlouva, novou nedostal -a od té doby hledal angažmá.

Podle informací Aktuálně.cz byl poté na testech v Sheffieldu Wednesday, Regensburgu i Krivém Rogu, ale nikde se na angažmá nedomluvil. Až nyní v Teplicích.

Pikantní je, že nejbližší ligový zápas hrají Teplice ve středu na Slavii. Marek by se tak mohl na hřišti potkat s domácím Lukášem Jarolímem, svým bratrancem.

Obě větve slavného fotbalového rodu se před časem poněkud znesvářily, Lukášův otec Karel Jarolím totiž právě Marka z Edenu osobně vyhazoval...

Ljevakovič a Mahmutovič: další tři roky

To ale Teplické netrápí. "My bychom potřebovali nějaké body, určitě nás nenapadlo, že budeme mít s tak zkušeným kádrem tak propustnou obranu," stýská si František Hrdlička.

Mladý kouč Lukáš Přerost prý ale žádná bodová ultimata plnit nemusí. "Ne, takhle já nepracuju," říká Hrdlička.

Podařilo se mu zažehnat hrozbu ztráty bosenských opor týmu. "Ljevakovič už o tři roky prodloužil a s Mahmutovičem stojíme před podpisem. Také jde o prodloužení o tři roky," dodává ředitel FK Teplice.

Facebooková stránka autora Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Další zprávy