Kerič a Jarolím v Teplicích, sparťan Brabec zamířil do Brna

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 9. 2012 12:50
Teplicím se nedaří, proto Na Stínadla přišly zkušené posily Kerič a Jarolím
Andrej Kerič ještě v dresu Sparty. Teď se opět vrací do Teplic
Andrej Kerič ještě v dresu Sparty. Teď se opět vrací do Teplic | Foto: Jakub Šafránek

Teplice - Jedna výhra ze šesti ligových zápasů, to opravdu není mnoho... V Teplicích bijí na poplach a připisují na soupisku posily.

"Na hostování ze Sparty přijde Andrej Kerič, to hostování je podepsané do léta. A dvouletou smlouvu jsme dali Marku Jarolímovi, který naposledy nastupoval za Jablonec," vysvětluje František Hrdlička, ředitel FK Teplice.

"Od obou hráčů si slibujeme to, že jejich zkušenosti napomohou lepším výsledkům," dodává Hrdlička.

Keriče už v Teplicích znají z hostování, které tu měl před rokem. Ani po návratu na Letnou ale pevné místo v sestavě Sparty nezískal. Herní praxi si tak opět oživí v Teplicích, kam už Sparta nedávno uvolnila i Jakuba Podaného.

Brabec musí hrát, jde do Brna

Dalším hráčem, který Spartu dočasně opouští, je mladý stoper Jakub Brabec. Na hostování ho Letenští půjčili Brnu, kterému se zranil zkušený Kaufman.

"Kuba Brabec patřík našim nejnadějnějším hráčům, je potřeba, by hrál pravidelně ligovou soutěž, což u nás zatím vzhledem k velké konkurenci není možné," řekl pro oficiální web Sparty tamní personální ředitel Jakub Otava.

Jarolím neuspěl v Anglii ani na Ukrajině

Zpět k teplilckým posilám: Sedmadvacetiletý Marek Jarolím příchodem Na Stínadla pokračuje na své pouti po tuzemských ligových klubech. Už vystřídal Mladou Boleslav, Spartu, Plzeň, Slavii a Jablonec, kde mu ovšem 30. června vypršela smlouva, novou nedostal -a od té doby hledal angažmá.

Podle informací Aktuálně.cz byl poté na testech v Sheffieldu Wednesday, Regensburgu i Krivém Rogu, ale nikde se na angažmá nedomluvil. Až nyní v Teplicích.

Pikantní je, že nejbližší ligový zápas hrají Teplice ve středu na Slavii. Marek by se tak mohl na hřišti potkat s domácím Lukášem Jarolímem, svým bratrancem.

Obě větve slavného fotbalového rodu se před časem poněkud znesvářily, Lukášův otec Karel Jarolím totiž právě Marka z Edenu osobně vyhazoval...

Ljevakovič a Mahmutovič: další tři roky

To ale Teplické netrápí. "My bychom potřebovali nějaké body, určitě nás nenapadlo, že budeme mít s tak zkušeným kádrem tak propustnou obranu," stýská si František Hrdlička.

Mladý kouč Lukáš Přerost prý ale žádná bodová ultimata plnit nemusí. "Ne, takhle já nepracuju," říká Hrdlička.

Podařilo se mu zažehnat hrozbu ztráty bosenských opor týmu. "Ljevakovič už o tři roky prodloužil a s Mahmutovičem stojíme před podpisem. Také jde o prodloužení o tři roky," dodává ředitel FK Teplice.

Facebooková stránka autora Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 4 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy