Když nevyjde Svědík, nastoupí vojna. Plzeň při hledání trenéra pokukuje i po Radovi

mih mih
30. 5. 2023 18:23
Je po sezoně, ale ve fotbalové Plzni je i tak pořádně živo. Viktoria totiž po konci Michala Bílka hledá nového trenéra. A variant je hned několik, do jednání ale totiž může promluvit i potenciální nový majitel klubu.
Petr Rada
Petr Rada | Foto: ČTK

Šéf plzeňského klubu Adolf Šádek je na startu letní ligové pauzy v jednom kole. Na jedné straně vyjednává podmínky při hledání nového majitele klubu a k tomu musí obsadit post hlavního trenéra A-týmu. 

I když může nový vlastník ještě hodně zamíchat kartami, kandidátem číslo jedna zůstává lodivod Slovácka Martin Svědík, který se nabídce Západočechů ani nebrání.

"Víme, že se může stát přes léto cokoliv, ale teď nepřemýšlím o ničem jiném, než jak budu přebudovávat mužstvo na Slovácku. Sportovně by mě Plzeň ale určitě lákala," nechal se slyšet po posledním zápase nadstavby Svědík, který má smlouvu v Uherském Hradišti ještě na dva roky. 

Podle informací deníku Aktuálně.cz ale vedení Viktorie pracuje ještě s dalšími kandidáty. Tím dalším je známý bouřlivák Petr Rada.

Známý kouč s hodností plukovníka vedl v uplynulé sezoně druholigovou Duklu, kterou dotáhl těsně pod postupové příčky na čtvrtou pozici. Dlouhodobě si v rozhovorech stěžoval na to, jak se mu v druhé lize nelíbí, protože mu chybí patřičná divácká kulisa.

V nejvyšší fotbalové soutěži naposledy vedl Jablonec, prošel ale Spartou, Slávií, Libercem nebo Teplicemi. 

Dalším jménem, které připadá pro Plzeň v úvahu je zkušený jednasedmdesátiletý Miroslav Koubek, který ze zdravotních důvodů předčasně skončil v Hradci. Viktorii ale dobře zná, v sezoně 2014/2015 s ní slavil titul. 

"V tuhle chvíli nebudeme nic komentovat," řekl deníku Aktuálně.cz mluvčí Viktorie Plzeň Václav Hanzlík.

Klub odmítl vyjádření i k případnému termínu, dokdy chce mít post hlavního kouče obsazený.

Jisté je, že Plzeň čeká druhé kvalifikační předkolo Evropské konferenční ligy, které je na programu 27. července, o pět dní dříve začne i domácí soutěž.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy