Kdyby Sparta s Příbramí ztratila, bylo by podle Lafaty po šancích na titul

11. 4. 2016 6:10
Fotbalová Sparta si ve včerejším zápase proti Příbrami nakonec tři body vybojovala. Vítěznou branku na 2:1 zaznamenal čtyři minuty před koncem kapitán letenských David Lafata.
David Lafata.
David Lafata. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Kapitán fotbalistů Sparty David Lafata rozhodl o dnešní výhře 2:1 nad Příbramí a udržel letenskému celku naději na titul. Reprezentační útočník je přesvědčený, že kdyby vítěznou branku nevstřelil, jeho tým by naději na ligový triumf ztratil.

Sparta prohrávala od třetí minuty, kdy brankáře Davida Bičíka zaskočila nevýrazná střela Valerijse Šabaly. Lafata pak mohl vyrovnat, ale ve třech velkých šancích neuspěl. Povedlo se to až Bořku Dočkalovi v 66. minutě a kapitán Sparty poté přidal čtyři minuty před koncem rozhodující gól.

Měl jsem proměnit šance, říká Lafata

"Kdybych dal ty šance, tak jsme to otočili do poločasu a mohli jsme hrát ve větší pohodě," řekl Lafata. "Mohli jsme pošetřit síly, takhle to bylo napínavé až do konce. Naštěstí Timi (Konaté) poslal skvělý centr a povedlo se. Byla to úleva," uvedl Lafata.

Čtyřiatřicetiletý útočník přiznal, že po zahozených šancích v prvním poločase přestával pomalu věřit v naději na body. "Napadlo mě, že dneska nám to nebude souzené," prohlásil. "Když jsem viděl, jak Hruška deset minut před koncem chytil hlavičku Lukáše Juliše, tak jsem si říkal, že to dneska asi zase nevyjde," dodal.

Sparta udržela na druhém místě devítibodový odstup na Plzeň, navíc má k dobru odložený zápas s Duklou. Kdyby letenský celek nevyhrál, mohla Viktoria vést už o 12 bodů a podle Lafaty by bylo po nadějích na titul. "No to jo," prohlásil s tím, že věří v soupeřovo zaváhání. "Naděje umírá poslední," uvedl.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16