Kdyby o mě byl zájem, rád bych vedl United znovu, řekl Moyes

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
8. 1. 2016 9:03
Bývalý manažer Manchesteru United David Moyes připustil, že by rád dostal druhou šanci u týmu tohoto anglického giganta.
David Moyes vedl United před necelými dvěma lety.
David Moyes vedl United před necelými dvěma lety. | Foto: Reuters

Manchester - V dubnu roku 2014 byl od fotbalistů Manchesteru United odvolán. Teď David Moyes připustil, že by u tohoto týmu rád dostal druhou šanci. O odvolání současného manažera Rudých ďáblů Louise van Gaala se už totiž delší dobu spekuluje.

Moyes dostal v létě 2013 těžkou úlohu. V United měl, coby do té doby úspěšný lodivod Evertonu, nahradit končící legendu Sira Alexe Fergusona. A to se mu nepovedlo. Skot byl z klubu po pouhých deseti měsících propuštěn a stal se tak třetím nejrychleji vyhozeným manažerem v historii klubu.

Nedávno však v rozhovoru pro televizní stanici BBC řekl, že by se nebránil, usednout do křesla šéfa klubu z města manšestrové tkaniny znovu. "Jestli bych přijal nabídku znovu? Samozřejmě, že ano," řekl Moyes. "Existuje jen velmi málo manažerů na světě, který by odmítli Manchester United," dodal.

Zároveň však jedním dechem dodává, že vedení Red Devils bylo vždy známé vstřícností ke svým manažerům a van Gaal by si ještě zasloužil čas.

Při dotazu, zda by zpětně při vedení United udělal něco jinak, bývalý kouč Evertonu a Realu Sociedad prohlásil, že ničeho nelituje, ale uznal, že některá rozhodnutí mohla být jiná. "Věci bych řešil jinak, když bych věděl, že na ně mám 10 měsíců, namísto původně zamýšlených šesti let."

Moyes je v současné době nezaměstnaný poté, co byl koncem roku 2015 přesně po roce odvolán od hráčů španělského Realu Sociedad. Ambiciózní tým vedl ve 42 zápasech, z nichž dokázal naplno bodovat v pouhých dvanácti.

Jak se v Manchesteru vyvine teď situace kolem Louise van Gaala se uvidí až v následujích dnech a týdnech. Podle dostupných prohlášení za ním však kabina nadále stojí (ne, jako v případě Mourinha a Chelsea), na trénincích hráči dřou a snaží se o zlepšení. Příkladem všem jde například německý rutinér Bastian Schweinsteiger.

Aktuáně jsou United v tabulce anglické Premier League pátí. Na čtvrtou příčku, která by jim zaručovala účast v příštím ročníku Ligy mistrů ztrácí tři body. Další důležitý zápas je čeká v pondělí, kdy se představí na půdě trápícího se, sestupem namočeného Newcastlu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy