FOTO Vládci Evropy i soupeři Sparty, či Plzně v předkole LM

Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, které evropské týmy vybojovaly tituly i kdo může být soupeřem českých celků v předkolech Champions League.
V české fotbalové lize má  k titulu stále blíže Plzeň, která má před Spartou dva body náskok a lepší skóre. Pojďme se ale podívat, jak jsou na tom v dalších evropských soutěžích. Představovat je budeme podle pořadí v žebříčku UEFA.
Ve Španělsku titul i přes jarní klopýtání uhájila Barcelona, která si ovšem klíčový náskok před Realem vytvořila už na podzim. Základní skupinu Champions league si ve skupině zahrají také Real a Atlético Madrid, do předkola půjde Valencie, nebo Sociedad.
Jen pro zajímavost: španělský pohár Copa del Rey získalo Atlético Madrid, které porazilo ve finále právě Real Madrid.
V Anglii se stal po dvacáté šampionem Manchester United, které letos naposledy dovedl k vítězství Sir Alex Ferguson. V základní skupině LM si vedle něj zajistily účast Chelsea a Manchester City, Arsenal si v posledním kole vybojoval alespoň předkolo.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
21. 5. 2013 12:01
Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, které evropské týmy vybojovaly tituly i kdo může být soupeřem českých celků v předkolech Champions League.

Praha - V Premier League, Bundeslize či Primera División mají už o titulu jasno, ovšem v dalších evropských ligách se ještě o ligové primáty stále ještě bojuje.

A tím nemyslíme jen napínavý duel mezi Spartou a Plzní o titul šampióna Gambrinus ligy.

Podívejte se v tomto přehledu, jaká situace je aktuálně na bojištích evropského fotbalu i které týmy mohou narazit na českého mistra v play off Champions League.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy