reklama
 
 

Bucha strádá v juniorce. Končíme s jeho hráčskou agenturou, rozzlobil se slávistický šéf Tvrdík

21. 6. 2018 10:24
Spory kolem smlouvy fotbalového záložníka Pavla Buchy, který odmítl podepsat ve Slavii novou smlouvu, mají další vývoj. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík oznámil, že ligový vicemistr nebude dál spolupracovat s agenturou Sport Invest, která v Česku i v zahraničí zastupuje řadu fotbalistů.

Praha - "Představenstvo Slavie dnes rozhodlo o ukončení jakékoliv spolupráce s agenturou Sport Invest," napsal Tvrdík ve středu v noci na svůj twitterový účet.

Problémy kolem Pavla Buchy vznikly v momentě, kdy dvacetiletý záložník spolu se svou agenturou Sport Invest jednali v Edenu o prodloužení kontraktu. A do smlouvy požadovali zakomponovat výstupní klauzuli, podle které by Bucha mohl být volný za 1,5 milionu eur, tedy přibližně za 40 milionů korun.

Po bleskovém odchodu stopera Michaela Lüftnera, kterého za stejnou částku vykoupil z Edenu dánský FC Kodaň, si Slavia dává na výstupní klauzule ve smlouvách svých hráčů pozor. Tvrdík se ostatně už několikrát nechal slyšet, že kterákoli nová posila červenobílých musí počítat s tím, že v Edenu odkope alespoň dva roky.

Podle informací Aktuálně.cz však mělo jít v Buchově případu o první nabídku, navíc částka vymezená klauzulí by měla progresivní plnění, což znamená, že by rostla společně s tím, jak se Buchovi bude dařit. A skončit by mohla až na sto milionech korun.

Slavia je ovšem ve svém jednání nekompromisní. Bucha skončil v juniorce a Tvrdík nyní oznámil, že s agenturou spolupracovat nebude. Což ovšem může klubu ztížit pozici na hráčském trhu, jelikož Sport Invest zastupuje nejen další slávisty Ondřeje Koláře nebo Lukáše Pokorného, ale také například Marka Suchého, který se netají přáním jednou se do Edenu vrátit.

"Naše práce je primárně hájit zájmy hráčů, které zastupujeme. V rámci toho jsme ale vždy otevření diskusi a hledání řešení či kompromisu. Ze strany Slavie nám to však v tomto případě nebylo vůbec umožněno, protože zástupci klubu s námi nevedli dialog. I proto nás včerejší prohlášení Jaroslava Tvrdíka překvapilo. Můžeme však všechny naše sportovce ujistit, že se nenecháme ovlivnit a vždy budeme stát na jejich straně," stojí v oficiálním prohlášení Sport Investu, které agentura rozeslala médiím.

autor: Jiří Škuba | 21. 6. 2018 10:24

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama