Kauza Bosák: Selhal technik, sázkařský web se omluvil

av
25. 11. 2010 16:40
České televizi omluva stačí, jiné kroky podnikat nebude

Praha - Zástupci serveru tipovani.cz se na dnešním jednání omluvili České televizi za skandální chybu při vysílání sobotního duelu Gambrinus ligy mezi Mladou Boleslaví a Slavií Praha.

V poločasové přestávce totiž zůstaly zapnuté mikrofony nic netušící dvojici komentátorů, Jaromíru Bosákovi a Vladimíru Táborskému.

Čtěte také:
Bosák: Nechápu, jak se soukromý hovor může dostat ven
Petrouš se do 14 dnů rozhodne, kdo ve Slavii skončí

Ti sice o přestávce svými hláškami mířícími hlavně na účet trápící se Slavie pobavili celý národ, pro ně samotné i pro celou Českou televizi však byla vzniklá situace velmi choulostivá a nepříjemná.

"Lidé z tipovani.cz se nám omluvili a my to tím považujeme za uzavřené. Brali jsme v potaz to, že se taková věc stala poprvé," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Za celou kauzou stálo selhání lidského faktoru. Chybu udělal technik, který měl internetový online přenos na starosti. "Věříme, že i pro ně to bude poučení. Žádné kroky proti nim podnikat nebudeme," dodal mluvčí.

Podívejte se na rozhovor, který neměl být slyšet:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy