Kašima je prvním finalistou MS klubů, k postupu jí pomohlo video

14. 12. 2016 13:53
První gól vstřelil Šoma Doi z penalty, již rozhodčí Viktor Kassai odpískal po zhlédnutí videozáznamu, který mohou sudí využívat v Japonsku poprvé na velké akci
Juma Suzuki (FC Kašima) na MS klubů 2016.
Juma Suzuki (FC Kašima) na MS klubů 2016. | Foto: Reuters

Ósaka - Fotbalisté Kašimy jako první asijský tým v historii postoupili do finále mistrovství světa klubů. Japonský šampion v úvodním semifinále v Ósace nečekaně porazil kolumbijského favorita Atlético Nacional 3:0.

První gól vstřelil Šoma Doi z penalty, již rozhodčí Viktor Kassai odpískal po zhlédnutí videozáznamu, který mohou sudí využívat v Japonsku poprvé na velké akci. Antlers na turnaji startovali v předkole a po třetí výhře došli až do nedělního finále. V něm si zahrají proti lepšímu ze čtvrtečního duelu Real Madrid - Club América.

Maďarský sudí Kassai si na monitoru opětovně prohlédl souboj útočníka Berria s obráncem Nišim a posoudil ho jako penaltový. Záložník Doi pak ve 33. minutě z pokutového kopu otevřel skóre.

Úřadující vítěz Poháru osvoboditelů přes střeleckou převahu nenašel odpověď, naopak mezi 83. a 85. minutou přidali další branky Kašimy Endo a střídající Suzuki. Úvodních 67 minut odehrál v dresu Nacionalu bývalý záložník pražských Bohemians 1905 Mosquera.