Karviná se v poháru trápila s druholigovým soupeřem, Prostějov udolala až v prodloužení

27. 9. 2016 18:14
Fotbalisté Karviné nastoupili ve třetím kole domácího fotbalového poháru na půdě Prostějova, posledního celku druhé ligy. Jejich trápení zlomili až v prodloužení Jurčo a Šisler.
Karvinští měli o víkendu volno, jejich ligový duel odložila epidemie v libereckém kádru. | Foto: ČTK

Karviná - Fotbalisté Karviné postoupili do čtvrtého kola domácího poháru MOL Cupu. Svěřenci Jozefa Webera se na svém hřišti dlouho trápili s posledním týmem druhé ligy Prostějovem a zvítězili 2:0 až díky gólům v prodloužení.

Karviná v sobotu nehrála utkání s Libercem kvůli epidemii v kádru Slovanu a v souboji nováčků první a druhé ligy na začátku nepotvrzovala roli favorita. Naopak velkou šanci si ve 33. minutě vypracoval soupeř, ale Kroupa po samostatném úniku obloučkem netrefil branku.

Domácí po změně stran přidali, ani Voltr však lobem neuspěl, Šisler hlavičkoval vedle a neujala se ani střela Kovaříka. V závěru si prostějovský brankář Neoral poradil i s pokusy Voltra a Šislera.

Karviná zlomila soupeře až v prodloužení. Nejprve se v 97. minutě zblízka prosadil střídající Jurčo a za šest minut přidal druhý zásah Šisler dalekonosnou ranou do horního růžku.