Kapitán United: Liverpool? Vypadnout si zasloužil

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
26. 11. 2009 22:45
Podle Nevilla nebyli zkrátka "Reds" dost dobří
Gary Neville.
Gary Neville. | Foto: Reuters

Manchester - Manchesteru United se sice v posledním kole Ligy mistrů příliš nedařilo, když na domácím hřišti selhal  0:1 s Besiktasem, ale kapitán "Red devils" Gary Neville neváhá komentovat i mizerné výsledky jiných týmů.

Jeho terčem se stal Liverpool, který v úterý vypadl z Ligy mistrů, když si z jeho skupiny zajistily postup do somifinále týmy Lyonu a Fiorentiny.

"Každý tým má, co si zaslouží. Ne? Jsme tam, kde jsme, protože jsme si to zasloužili a stejně na tom je i Liverpool," prohlásil ve čtvrtek Neville.

Čtěte také:

Liverpool k neúspěchu v LM: Můžeme si za to sami
Ferguson zase spílá rozhodčímu: Okradl nás o penaltu

"My jsme také před pár lety (2005) z této soutěže (Ligy mistrů) vypadli již po základních skupinách," připomněl kapitán United. "Prostě nehráli v Lize mistrů tak, aby uhráli dobré výsledky. Takhle jednoduché to je."

Ačkoliv Manchester prohrou s Turky přišel o 23 zápasů trvající domácí neporazitelnost v milionářské soutěži, stále má postup ze skupiny jistý. Ovšem o první příčku ve skupině bude muset ještě za čtrnáct dní bojovat ve Wolfsburgu.

Michael Owen se raduje se svými spoluhráči z branky během přípravného turné po Asii.
Michael Owen se raduje se svými spoluhráči z branky během přípravného turné po Asii. | Foto: Reuters

První místo ve skupině ještě ale neznamená snadnějšího soupeře, je si vědom Neville. Vždyť na druhých místech svých skupin se momentálně nacházejí takoví fotbaloví giganti, jako třeba Juventus Turín či milánské týmy Interu a AC.

"Je první místo důležité? Jak kdy. Můžete skončit druzí a mít příznivý los, nebo skončíte první a dostanete těžký los," rozvažuje čtyřiatřicetiletý bek.

"Ať už v dalším kole dostaneme kohokoliv, bude to těžké, ale kvůli cti i našemu přístupu chceme skončit první. Musíme ve Wolfsburgu uhrát dobrý výsledek," tvrdí vítěz Ligy mistrů z roku 1999.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy