Legendární útočník živoří jako taxikář. Jsem nepřítel vlády, tvrdí slavný střelec

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 1. 2020 11:46
Hakan Sükür je nejlepším střelcem turecké fotbalové reprezentace, kterou jako kapitán dovedl v roce 2002 k bronzu na mistrovství světa. Nyní se však bývalý fotbalista v USA živí jako taxikář a knihkupec.
Hakan Sükür na vrcholu kariéry
Hakan Sükür na vrcholu kariéry | Foto: ČTK

Někdejší hráč Galatasaraye Istanbul nebo Interu Milán z toho viní tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Osmačtyřicetiletý Sükür ukončil kariéru v roce 2008 a tři roky nato byl zvolen do parlamentu za Erdoganovu Stranu spravedlnosti a rozvoje.

O dva roky později však rezignoval kvůli korupčnímu skandálu kolem vlády, ve které byl tehdy Erdogan premiérem.

"A tehdy začaly všechny problémy. Někdo rozbil výlohu obchodu mojí ženy a děti byly na ulici napadány," uvedl v rozhovoru pro Welt am Sonntag Sükür, který se poté přestěhoval do USA. V roce 2016 na něj byl v Turecku v souvislosti s neúspěšným pokusem o převrat vydán zatykač.

"Pokaždé, když jsem někde vystoupil, mi chodily výhrůžky. Když jsem se přestěhoval, zatkli tátu a zabavili mi veškerý majetek. Teď už nemám vůbec nic, Erdogan mi všechno sebral. Přitom mi nic neprokázali, jen říkají, že jsem zrádce a terorista," řekl Sükür.

Po odchodu do Ameriky chvíli provozoval v Kalifornii kavárnu. "Ale začali tam chodit podezřelí lidé, tak jsem ji radši zavřel. Teď jezdím pro Uber a prodávám knihy," uvedl Sükür.

"Ale i když jsem nepřítelem vlády, tak pořád vlast i lidi v Turecku miluji," prohlásil.

 

Právě se děje

Další zprávy