Kapitán Baníku Lukeš: Baroš do toho půjde po hlavě

David Procházka
18. 2. 2013 9:30
Fotbalový útočník Milan Baroš se po 11 letech v zahraničí vrací do české ligy, dnes podepíše půlroční smlouvu na ostravských Bazalech, kde svou fotbalovou pouť vigantický rodák začínal.
Martin Lukeš, kapitán fotbalistů Baníku Ostrava, bude na jaře spoléhat na zakončení Milana Baroše.
Martin Lukeš, kapitán fotbalistů Baníku Ostrava, bude na jaře spoléhat na zakončení Milana Baroše. | Foto: David Procházka

Ostrava - Martin Lukeš, kapitán fotbalistů Baníku Ostrava, vítá na Bazalech svého bývalého spoluhráče a kamaráda Milana Baroše s velkým nadšením.

Lukeš byl na Bazalech u Barošova hvězdného startu kariéry na konci devadesátých let. Po jedenácti letech v anglické, francouzské a turecké lize se vigantický rodák po Lukešově boku vrátí do české fotbalové ligy.

Lukeš byl s Barošem ve spojení

O tom, že Milan Baroš jistě míří do Baníku, věděl kapitán Martin Lukeš už několik dní. „Od chvíle, kdy se vyvázal ze smlouvy v Galatasarayi, tak už to bylo jasné. Psal jsem si s Milanem esemesky, ale nikomu jsem nic neříkal. Milan chtěl mít klid, a to jsem respektoval,“ prozradil Martin Lukeš.

Říjnová exhibice na Bazalech Baroše nalomila

Z návratu jedné z baníkovských legend je nadšený. „Je prostě úžasné, že se Milan vrací. Baník žije, to je další důkaz. Lidi ho tady milují, to Bary poznal už loni při exhibici k 90 letům klubu. Určitě tehdy v říjnu čekal, že ho lidi přivítají mile, ale to, co se dělo na Bazalech, to ho muselo dojmout. Takové upřímné nadšení fanoušků, to se jen tak nevidí. Myslím, že tohle byl taky jeden z důvodů, proč se Milan rozhodl k návratu do Baníku.“

Baroš se vzdal tureckých peněz, Baníku daroval milion

Už v říjnu se Lukeš s Barošem o možnosti návratu bavil. „Ale tehdy ještě Milan nevěděl, v jaké situaci se v Turecku ocitne. Teď určitě nebylo jednoduché vzdát se peněz, které by si mohl Milan ještě vydělat. Ale udělal to, o to je jeho návrat silnější,“ je přesvědčen Lukeš.

Baroš už v říjnu přesvědčil, že má k Baníku silnou vazbu. Koupil v dražbě dres z mistrovské sezony 2003/2004 za milion korun. Vymínil si však, že půlka musí jít do hráčské kabiny na prémie a úhradu dluhů. „Obrovsky nám to pomohlo. Baník je pořád v krizi, nejsme v jednoduché situaci a ty peníze všem přišly hodně vhod. Pak jsme z mého telefonu Milanovi děkovali, posílali jsme mu i nějaké fotky,“ naznačil způsob poděkování.

Pomůže na hřišti a snad i na sponzorském poli

O Barošově výrazné pomoci na hřišti Lukeš nepochybuje. „Od léta vlastně nehrál, to je pochopitelně těžké. Ale jak znám Milana, vůbec si z toho nebude lámat hlavu a půjde do všeho po hlavě. Když mu něco nevyjde, tak to zkusí znova. Jeho rychlost, síla, přímočarost a zkušenosti by měly být na hřišti vidět,“ myslí si.

Sám by měl být tím, který bude adresovat Barošovi gólové přihrávky. „Snad máme v týmu více hráčů, se kterými by si Milan měl vyhovět. Stačí mu dávat co nejrychleji míče za obranu a zbytek už by mohl zařídit Milan. Ale vážně, tak jednoduché to zase nebude. Všichni od něho budou čekat zázraky, ale musíme hlavně hrát dobře všichni,“ upozorňuje Lukeš.

„Každopádně čekám, že Milanův příchod zase nakopne fanoušky, na České Budějovice přijde plný dům a nadšení se promítne i do přílivu sponzorů,“ přeje si Lukeš.

 

Právě se děje

Další zprávy