Kapitán Baníku Lukeš: Baroš do toho půjde po hlavě

David Procházka
18. 2. 2013 9:30
Fotbalový útočník Milan Baroš se po 11 letech v zahraničí vrací do české ligy, dnes podepíše půlroční smlouvu na ostravských Bazalech, kde svou fotbalovou pouť vigantický rodák začínal.
Martin Lukeš, kapitán fotbalistů Baníku Ostrava, bude na jaře spoléhat na zakončení Milana Baroše.
Martin Lukeš, kapitán fotbalistů Baníku Ostrava, bude na jaře spoléhat na zakončení Milana Baroše. | Foto: David Procházka

Ostrava - Martin Lukeš, kapitán fotbalistů Baníku Ostrava, vítá na Bazalech svého bývalého spoluhráče a kamaráda Milana Baroše s velkým nadšením.

Lukeš byl na Bazalech u Barošova hvězdného startu kariéry na konci devadesátých let. Po jedenácti letech v anglické, francouzské a turecké lize se vigantický rodák po Lukešově boku vrátí do české fotbalové ligy.

Lukeš byl s Barošem ve spojení

O tom, že Milan Baroš jistě míří do Baníku, věděl kapitán Martin Lukeš už několik dní. „Od chvíle, kdy se vyvázal ze smlouvy v Galatasarayi, tak už to bylo jasné. Psal jsem si s Milanem esemesky, ale nikomu jsem nic neříkal. Milan chtěl mít klid, a to jsem respektoval,“ prozradil Martin Lukeš.

Říjnová exhibice na Bazalech Baroše nalomila

Z návratu jedné z baníkovských legend je nadšený. „Je prostě úžasné, že se Milan vrací. Baník žije, to je další důkaz. Lidi ho tady milují, to Bary poznal už loni při exhibici k 90 letům klubu. Určitě tehdy v říjnu čekal, že ho lidi přivítají mile, ale to, co se dělo na Bazalech, to ho muselo dojmout. Takové upřímné nadšení fanoušků, to se jen tak nevidí. Myslím, že tohle byl taky jeden z důvodů, proč se Milan rozhodl k návratu do Baníku.“

Baroš se vzdal tureckých peněz, Baníku daroval milion

Už v říjnu se Lukeš s Barošem o možnosti návratu bavil. „Ale tehdy ještě Milan nevěděl, v jaké situaci se v Turecku ocitne. Teď určitě nebylo jednoduché vzdát se peněz, které by si mohl Milan ještě vydělat. Ale udělal to, o to je jeho návrat silnější,“ je přesvědčen Lukeš.

Baroš už v říjnu přesvědčil, že má k Baníku silnou vazbu. Koupil v dražbě dres z mistrovské sezony 2003/2004 za milion korun. Vymínil si však, že půlka musí jít do hráčské kabiny na prémie a úhradu dluhů. „Obrovsky nám to pomohlo. Baník je pořád v krizi, nejsme v jednoduché situaci a ty peníze všem přišly hodně vhod. Pak jsme z mého telefonu Milanovi děkovali, posílali jsme mu i nějaké fotky,“ naznačil způsob poděkování.

Pomůže na hřišti a snad i na sponzorském poli

O Barošově výrazné pomoci na hřišti Lukeš nepochybuje. „Od léta vlastně nehrál, to je pochopitelně těžké. Ale jak znám Milana, vůbec si z toho nebude lámat hlavu a půjde do všeho po hlavě. Když mu něco nevyjde, tak to zkusí znova. Jeho rychlost, síla, přímočarost a zkušenosti by měly být na hřišti vidět,“ myslí si.

Sám by měl být tím, který bude adresovat Barošovi gólové přihrávky. „Snad máme v týmu více hráčů, se kterými by si Milan měl vyhovět. Stačí mu dávat co nejrychleji míče za obranu a zbytek už by mohl zařídit Milan. Ale vážně, tak jednoduché to zase nebude. Všichni od něho budou čekat zázraky, ale musíme hlavně hrát dobře všichni,“ upozorňuje Lukeš.

„Každopádně čekám, že Milanův příchod zase nakopne fanoušky, na České Budějovice přijde plný dům a nadšení se promítne i do přílivu sponzorů,“ přeje si Lukeš.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy