Kanonýr, ikona Janova i delikvent. Bomber slaví padesátiny

Od slavných gólů až k soudu. Projděte si kariéru fotbalového reprezentačního střelce Tomáše Skuhravého, který slaví padesátiny.
Kanonýr každým coulem, hvězda reprezentace a italské Serie A, ale také průšvihář odsouzený za pojišťovací podvod. To všechno charakterizuje "Bombera" Tomáše Skuhravého, který v pondělí 7. září slaví padesátiny. Pojďme si připomenout jeho kariéru.
S fotbalem začínal Skuhravý v rodném Přerově nad Labem, v 15 přešel do Sparty. O tři roky později na sebe upozornil gólem, kterým v Poháru UEFA vyřadil slavný Real Madrid. Naplno se v rudém dresu prosadil až po dvouleté vojenské službě v Chebu. Mezitím se podílel na stříbru z ME do 18 let, v září 1985 si odbyl debut v reprezentačním áčku. V čs. nejvyšší soutěži stihl nastřílet 76 branek, se Spartou pětkrát slavil ligový titul.
Byl výraznou postavou národního týmu. Ve 49 zápasech nastřílel 17 branek. Pět jich dal na MS 1990 v Itálii, zazářil především díky hlavičkovému hattricku v osmifinále s Kostarikou.
Během pěti prvoligových sezon v červenomodrých barvách Janova nastřílel urostlý dlouhovlasý kanonýr 57 gólů a stal se tamním miláčkem. Prezident Olympique Marseille Bernard Tapie byl údajně připraven za čs. fotbalistu roku 1991 zaplatit nevídanou částku, avšak neuspěl. Když ale Janov v roce 1995 sestoupil, začal být jeho vysoký plat pro klub zátěží.
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, ČTK
7. 9. 2015 10:12
Projděte si kariéru fotbalového reprezentačního střelce Tomáše Skuhravého, který slaví padesátiny.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy