Kanonáda mladíků. Chramosta pěti góly rozstřílel Andorru

5. 6. 2012 19:58
Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v Andoře pěti brankami Jana Chramosty vysoko 5:1 a pojistili si první místo ve skupině.
Jan Chramosta slaví branku v dresu reprezentační jednadvacítky
Jan Chramosta slaví branku v dresu reprezentační jednadvacítky | Foto: Reuters

Andorra la Vella - Pětigólový výkon Jana Chramosty zajistil českým fotbalovým reprezentantům do 21 let vítězství 5:1 nad Andorrou a tím si i pojistili vedení v kvalifikační skupině na mistrovství Evropy.

Svěřenci Jakuba Dovalila vedou před závěrečnými dvěma zápasy tabulku o šest bodů před Walesem a k jistotě prvenství a účasti v baráži o šampionát jim schází bod.

Už ve 14. minutě musel kvůli zranění odstoupit plzeňský Hanousek. Mladoboleslavský útočník ale vstřelil hattrick ještě do poločasu a utkání prakticky rozhodl. Po přestávce pak přidal další dvě trefy. Za domácí jen kosmeticky upravil San Nicolas.

Chramosta tak vylepšil svou bilanci v dresu jednadvacítky na dvanáct branek ve dvanácti zápasech, zároveň dal posledních devět gólů českého týmu v této kvalifikaci.

"Ve velkém fotbale jsem pět gólů v jednom zápase nikdy nedal. V žácích se mi povedlo ve dvou zápasech po sobě vstřelit sedm gólů, tak jsem si trošku zavzpomínal na mladý časy. Hlavně, že se nám podařilo výhrou splnit povinnost," uvedl po zápase spokojený střelec.

Výsledky:

Andorra - Česko 1:5 (0:3)

Branky: 70. L. San Nicolas - 25., 39., 45., 69. a 77. Chramosta. Rozhodčí: Pašaj - Cokaj, Baruši (všichni Alb.). ŽK: Pousa, L. San Nicolas. Bertran - Čmovš. Diváci: 185.

Andorra: Vinardell - Molins, Roca, Sánchez, Goncalves - Bousenine (77. Bertran), Alves (53. M. San Nicolas), Blanco, Pousa, Guevara - Smith (66. L. San Nicolas). Trenér: Ruiz.

Česko: Štěch - Frydrych (46. Navrátil), Čmovš, Kalas, Lecjaks (74. Novák) - Kopic, Hušbauer, Hanousek (14. Pavelka), Krejčí - Chramosta, Wágner. Trenér: Dovalil.