Kane má 200 gólů v Premier League. Trefou zařídil výhru Tottenhamu nad City

5. 2. 2023 20:00
Fotbalisté Manchesteru City nevyužili zaváhání Arsenalu a prohráli ve 22. kole anglické ligy na hřišti Tottenhamu po gólu Harryho Kanea 0:1. Anglický útočník vstřelil svůj 200. gól v Premier League, což se mu po Alanu Shearerovi a Waynu Roonymu povedlo jako teprve třetímu. Nottingham porazil Leeds 1:0, v prvním zápase po příchodu z Paris St. Germain udržel čisté konto Keylor Navas.
Harry Kane (Manchester City - Tottenham)
Harry Kane (Manchester City - Tottenham) | Foto: Reuters

Na hřišti Tottenhamu po čtvrthodině hry udělal obrovskou minelu v rozehrávce Rodri, čehož vystihl domácí Höjbjerg, jenž v pádu uvolnil Kanea a ten přesně zakončil na zadní tyč. V závěru poločasu šance promarnili nejdříve domácí, poté Mahríz střílel pouze do břevna.

Ve druhé půli mohl kapitán anglické reprezentace přidat druhou branku, v 66. minutě ale na centr Perišiče těsně nedosáhl a o tři minuty později brance zamezil Ederson. Od 87. minuty dohrávali domácí o deseti, poté co byl po druhé žluté kartě vyloučen Romero. Krátkou početní převahu ale hosté nevyužili. "Citizens" jsou na druhém místě pět bodů za vedoucím Arsenalem, který má zápas k dobru, Tottenham je pátý.

Kostarický brankář Navas musel zasahovat již po dvou minutách hry, kdy skvěle vyrazil nebezpečnou střelu Sinisterry z bezprostřední blízkosti. Po čtvrthodině hry měl první šanci Forest, centr ze standardní situace sice Struijk hlavou odvrátil, míč se však odrazil přímo k Johnosovi, který z hranice velkého vápna střelou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do konce první půle měl Leeds značnou převahu, všechny pokusy však skončily na skvěle chytajícím Navasovi. Ve druhém dějství byla hra vyrovnaná, ani jeden z týmů své šance nevyužil. Nottingham je v tabulce třináctý, Leeds nedokázal vyhrát žádný z posledních sedmi zápasů a je na sedmnáctém místě.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Nottingham - Leeds 1:0 (14. Johnson), Tottenham - Manchester City 1:0 (15. Kane).

1. Arsenal 20 16 2 2 45:17 50
2. Manchester City 21 14 3 4 53:21 45
3. Manchester United 21 13 3 5 34:26 42
4. Newcastle 21 10 10 1 34:12 40
5. Tottenham 22 12 3 7 41:31 39
6. Brighton 20 10 4 6 38:27 34
7. Brentford 21 8 9 4 35:28 33
8. Fulham 22 9 5 8 32:30 32