Kane je možná ještě lepší než Ronaldo. Už na něj žárlí i moje manželka, tvrdí kouč Tottenhamu

ČTK ČTK
27. 9. 2017 11:33
Útočník Harry Kane svým premiérovým hattrickem v Lize mistrů zařídil v úterý večer fotbalistům Tottenhamu výhru 3:0 na půdě APOELu Nikósie a chvála na něj mířila ze všech stran.
Harry Kane
Harry Kane | Foto: Reuters

Nikósie - Podle trenéra "Kohoutů" Mauricia Pochettina je čtyřiadvacetiletý Harry Kane dokonce možná ještě lepší než držitel Zlatého míče Portugalec Cristiano Ronaldo z Realu Madrid.

"Oba jsou úžasní, jsou to hráči, které chce mít každý trenér v týmu. Jsou to zabijáci. Cristiano je fantastický, jeden z nejlepších. Ale Harry je možná ještě lepší, protože je mladší, takže se stále ještě může zlepšovat," řekl po zápase Pochettino.

Kane zvládl tři góly na půdě přemožitele pražské Slavie ve 4. předkole v rozmezí 25 minut a stal se sedmým anglickým hráčem, který v Lize mistrů dosáhl na hattrick. Stylově se trefil pravou i levou nohou a hlavičkou.

"Jsem na to moc pyšný. Je to můj první hattrick v životě, který jsem dal všemi třemi způsoby zakončení. A už se nemůžu dočkat příštího zápasu proti nejlepšímu týmu světu Realu Madrid. To bude ještě větší výzva," uvedl Kane.

V letošním roce dal už šestý hattrick a ve 30 zápasech skóroval čtyřiatřicetkrát. "Jestli Harryho miluju? Moje manželka žárlí, stejně tak jeho. Je prostě neuvěřitelný," dodal s úsměvem argentinský trenér Tottenhamu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy