Úchvatný obrat Kamerunu. Nedlouho před koncem prohrával 0:3, nakonec slaví bronz

5. 2. 2022 22:28
Fotbalisté Kamerunu získali na domácím africkém šampionátu bronzové medaile. V utkání o 3. místo porazili v Yaoundé Burkinu Faso po výsledku 3:3 a 5:3 na penalty, ačkoliv ještě v 72. minutě prohrávali o tři branky.
Radost fotbalistů Kamerunu.
Radost fotbalistů Kamerunu. | Foto: Reuters

Kamerun měl po semifinálové porážce s Egyptem pouze dvoudenní odpočinek a trenér Toni Conceicao udělal hned devět změn v základní sestavě. Góly ale stříleli zpočátku pouze hosté. V 24. minutě se na zadní tyči prosadil Yago a ve 43. minutě si brankář Onana srazil prudký centr z nulového úhlu do vlastní sítě.

Po pauze přišlo do hry i nejproduktivnější duo šampionátu Aboubakar a Toko Ekambi, Burkina Faso ale brzy přidala další trefu zásluhou Djibrila Ouattary. Kamerunu se přesto podařilo manko srovnat. Nejprve snížil po rohovém kopu Bahoken a v 86. minutě se prosadil hlavou rovněž po rohu Aboubakar. Nejlepší střelec turnaje navíc přidal o dvě minuty později svůj osmý gól.

Po devadesáti minutách přišly na řadu ihned pokutové kopy a Kamerun je na rozdíl od semifinále zvládl. Svůj pokus proměnili všichni střelci s výjimkou Tourého ve třetí sérii. Kamerun tak získal devátý cenný kov z afrického mistrovství, k pěti zlatým a dvěma stříbrným přidal dnes druhou bronzovou medaili. "Hřebci" naopak nenavázali na bronz z roku 2017, kdy se šampionátu zúčastnili naposledy.

O zlato se v neděli od 20:00 utkají Senegal s Egyptem.

Mistrovství Afriky ve fotbale v Kamerunu - zápas o 3. místo:

Kamerun - Burkina Faso 3:3 (0:2), na pen. 5:3

Branky: 85. a 88. Aboubakar, 72. Bahoken - 24. Yago, 43. vlastní A. Onana, 49. D. Outtara.