Kalas: Zranění je komplikace, ale snad Mourinha přesvědčím

ČTK ČTK
31. 7. 2013 19:29
Český stoper londýnské Chelsea věří, že i přes zranění se prosadí do kádru "Blues".
Tomáš Kalas věří, že se do týmu Chelsea přece jen prosadí.
Tomáš Kalas věří, že se do týmu Chelsea přece jen prosadí. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha/Londýn - Pro českého fotbalistu Tomáše Kalase je naštípnutá lýtková kost velkou komplikací, protože kvůli ní zmešká klíčové herní turné Chelsea v USA i začátek anglické ligy.

Dvacetiletý obránce však doufá, že i po zhruba měsíční pauze dokáže přesvědčit trenéra Josého Mourinha o svých kvalitách. V nové sezoně by za londýnský tým rád nastoupil do co nejvíce utkání, staronový portugalský kouč "Blues" mu jich prý slíbil dvacet.

"Měl jsem odjet na hlavní část přípravy, kde se bude rozhodovat o základní sestavě. Proto je zranění zklamáním nebo spíš velikou komplikací, ale naštěstí mám ještě dost dlouhou dobu před sebou na to, abych trenéra přesvědčil," řekl Kalas.

Kalase nechtěně zranil bývalý parťák z Arnhemu

"Pořád je to lepší, než kdyby to přišlo třeba v průběhu sezony, kdybych měl našlápnuto k odehrání nějakých zápasů. To by mě mrzelo možná ještě víc," přemítal olomoucký odchovanec, jenž poslední dvě sezony hostoval v nizozemském Arnhemu.

Na pondělním tréninku ho nešťastně zranil právě někdejší parťák z týmu Vitesse Marco van Ginkel. "Balon byl před odkrytou bránou, paradoxně tam přebíhal můj bývalý spoluhráč z Arnhemu, který chtěl vystřelit co největší ránu. Já mu dal před balon nohu, on se trefil do ní a míč zůstal na místě," popsal incident Kalas.

Trénink dokončil a ani první ošetření nenasvědčovalo delší pauze. "Doktor mi řekl, že je to jenom nakopnuté a zítra si vezmu chránič. Já byl v té chvíli smířený s tím, že maximálně zmeškám ten následující trénink, kdyby to náhodou nešlo. Pak jsem lehl a nemohl chodit. Když mi řekli, že je to nalomené, ani jsem nevěděl, jak se to léčí, protože jsem naštěstí nic zlomeného neměl. Takže i ten očekávaný měsíc je pro mě dlouhá doba," uvedl mladý stoper, jehož levou nohu nyní "zdobí" plastový krunýř.

Kalas: V Asii šlo spíše o nabrání kondice

Spoluhráč brankáře Petra Čecha v červenci zasáhl do všech tří přípravných zápasů Chelsea na turné v Asii. "Řekl bych, že to bylo spíše na nabrání kondice a abychom se lépe poznali, protože ti soupeři nebyli tak složití k překonání a nedalo se to považovat za nějakou prověrku. Neříkám, že to bylo k ničemu, ale více se počítá s tím soustředěním v Americe," vysvětlil Kalas.

Ani se svými výkony nebyl zcela spokojen. "První zápas jsem měl tak čtyři přihrávky za celý poločas, druhé utkání nebylo od celého týmu ani ode mě ideální. Třetí zápas nebyl zas tak špatný, ale pokazil jsem si to vlastním gólem. Řekl bych, že už jsem zažil lepší soustředění," uznal talentovaný obránce.

Ze stoperských partnerů mu zřejmě nejvíce sedl kapitán John Terry. "Já si vzhledem ke svému věku nedovolím odporovat, takže potřebuji nad sebou pevnou ruku, která mně bude říkat, co dělat. John má zkušeností nejvíce, tak si to udirigoval. S ním to bylo asi nejjednodušší, protože jsem vždy věděl, kde mám být a co udělat," přiblížil Kalas.

Výstřední portugalský kouč udělal na Kalase dojem

Kouč Mourinho na něj hodně zapůsobil. A nejen proto, že mu hned na jednom z prvních tréninků řekl, že s ním počítá do prvního týmu Chelsea, a také mu oznámil předpokládané herní vytížení v sezoně. "On se bavil o dvaceti zápasech, což mi přijde celkem nadsázka, ale za takovou porci bych byl moc rád," řekl Kalas.

"Je to takový autoritativní trenér, který je doopravdy přísný. Každý z něho má respekt, což je v pořádku a může to Chelsea pomoci," řekl rodák z Olomouce. I on potvrdil, že je Mourinho velký stratég.

"Má několik desítek variant fotbalu a různých pozičních a jiných her. Spoustu z nich jsem v životě neviděl a nezažil. On dokonce prohlásil, že od začátku do konce asijské přípravy bude 26 různých tréninků, a doopravdy to tak bylo," přiblížil hráč s jedním startem za reprezentační A-tým.

Po zranění si už s trenérem promluvit nestihl. "On se to dozvěděl v den odletu a musel mě na poslední chvíli vyškrtnout ze seznamu. Předpokládám, že se pobavíme nějak po jejich návratu z Ameriky," dodal Kalas.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy