Kalas: Prohrát s týmem z třetí ligy? To je hanebný výsledek

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
15. 10. 2014 9:06
Po dlouhých šestnácti letech hostil stadion v Dolíčku zápas českého reprezentačního výběru, ani tentokrát se však týmu hráčů do 21 let nedařilo. Češi nestačili na stejně starý výběr italské Legy Pro.
Tomáš Kalas nyní neprožívá ideální období. V Kolíně nad Rýnem nehraje a nedaří se ani českému výběru do 21 let.
Tomáš Kalas nyní neprožívá ideální období. V Kolíně nad Rýnem nehraje a nedaří se ani českému výběru do 21 let. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Po dlouhých šestnácti letech hostil stadion v Dolíčku zápas českého reprezentačního výběru, ani tentokrát se však týmu hráčů do 21 let nedařilo. Češi nestačili na stejně starý výběr italské Legy Pro, tedy třetí nejvyšší tamní soutěže, jemuž podlehli 0:1.

Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila tak prohráli čtvrtý z pěti posledních přátelských zápasů, a nepostoupili tak do semifinále International Challenge Trophy, mezinárodního turnaje mladých hráčů. 

Velmi naštvaný byl po zápase nejzkušenější hráč českého výběru Tomáš Kalas. Stoper Kolínu nad Rýnem nedokázal pochopit, že nedokázali italský tým porazit.

"Nechápu, jak jsme tenhle zápas mohli prohrát. Oni nebyli kompletní. Byl to absolutně jiný tým z o rok a víc mladších kluků. O to víc je výsledek hanebný. Neodpovídá sice průběhu hry, ale na to se nikdo nebude ptát. Stejně jako kdybychom vyhráli 1:0 po našem špatném výkonu," řekl novinářům po zápase někdejší stoper Chelsea.

Tomáši, čím si vysvětlujete, že zatímco seniorský tým nyní válí, vám se v přípravě na domácí mistrovství Evropy zatím vůbec výsledkově nedaří?
Hrajeme celkem dobře. Ve střední části hřiště držíme balón, ale chybí nám finální fáze. Pak se vzadu stane jedna chyba, a protože nedáváme góly, tak rozhoduje zápasy. Hrát jako Barcelona bez gólů je úplně k ničemu, musíme dávat góly.

Prohrát čtvrtý zápas z posledních pěti už je ale na pováženou...
Varováním je každý nevyhraný zápas, pokud to není proti Německu nebo týmům, které jsou kvalitativně jinde. Máme ale na něco jiného a musíme to prodat na hřišti. 

Proti Italům jste vyslali jedinou střelu na soupeřova gólmana. V čem byl tedy podle vás problém?
Téměř jsme se nedostali do zakončení. Kromě pár nebezpečných centrů tam nebyla střela. Lehali do střel, hráli obětavě, ale kvalitativně jsme byli lepší a musíme takový zápas vyhrát. Přehráli jsme je, hráli jsme dobře po zemi, ale bohužel jen po šestnáctku. Nezáleželo na tom, jací byli oni, ale jací jsme byli my. Když se nedostaneme do vápna, je to naše chyba.

Pojďme teď k vaší situaci v klubu, která rovněž není právě růžová. Proč od začátku sezony v Kolíně nehrajete?
Potom, co jsem hrál dva roky pravidelně v Holandsku, což byl skvělý start do kariéry, mě mrzí, že teď rok a půl skoro nehraju. Jsem totálně bez vytížení, bez tempa. To je pak jasné, že mě to štve. Ale můžu to změnit jedině já, nikdo jiný.

Není tedy problém v tom, že jste šel v létě na hostování do špatného klubu?
No já si myslel, že Kolín bude ideální klub. Ale trenér vsadil na stoperech na kluky, kteří mu ligu vykopali, takže se nedá nic dělat. Teď hrajeme s Dortmundem a třeba mě trenér postaví a já už tam pak do konce sezony nikoho nepustím. Všechno je o tom, tu šanci dostat.

Po velmi povedeném vstupu do soutěže, kdy jste za čtyři kola nedostali ani gól, jste nyní čtyři zápasy v řadě prohráli a v posledních třech duelech jste dostali osm gólů. Nyní by tedy měla přijít řada na vás, ne?
Taky v to věřím. Vím, že mám ve smlouvě zakotveno, že při nedostatečném počtu zápasů můžu odejít. Ale vzhledem k tomu, že bych se zase musel stěhovat, nebylo by to ono. Na druhou stranu bych aspoň tu půlsezonu mohl někde odehrát a z tohoto hlavního hlediska by to bylo lepší. Když budu hrát na jaře pravidelně, věřím, že budu na Euro jednadvacítek dobře připravený.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy