Kalas: Prohrát s týmem z třetí ligy? To je hanebný výsledek

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
15. 10. 2014 9:06
Po dlouhých šestnácti letech hostil stadion v Dolíčku zápas českého reprezentačního výběru, ani tentokrát se však týmu hráčů do 21 let nedařilo. Češi nestačili na stejně starý výběr italské Legy Pro.
Tomáš Kalas nyní neprožívá ideální období. V Kolíně nad Rýnem nehraje a nedaří se ani českému výběru do 21 let.
Tomáš Kalas nyní neprožívá ideální období. V Kolíně nad Rýnem nehraje a nedaří se ani českému výběru do 21 let. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Po dlouhých šestnácti letech hostil stadion v Dolíčku zápas českého reprezentačního výběru, ani tentokrát se však týmu hráčů do 21 let nedařilo. Češi nestačili na stejně starý výběr italské Legy Pro, tedy třetí nejvyšší tamní soutěže, jemuž podlehli 0:1.

Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila tak prohráli čtvrtý z pěti posledních přátelských zápasů, a nepostoupili tak do semifinále International Challenge Trophy, mezinárodního turnaje mladých hráčů. 

Velmi naštvaný byl po zápase nejzkušenější hráč českého výběru Tomáš Kalas. Stoper Kolínu nad Rýnem nedokázal pochopit, že nedokázali italský tým porazit.

"Nechápu, jak jsme tenhle zápas mohli prohrát. Oni nebyli kompletní. Byl to absolutně jiný tým z o rok a víc mladších kluků. O to víc je výsledek hanebný. Neodpovídá sice průběhu hry, ale na to se nikdo nebude ptát. Stejně jako kdybychom vyhráli 1:0 po našem špatném výkonu," řekl novinářům po zápase někdejší stoper Chelsea.

Tomáši, čím si vysvětlujete, že zatímco seniorský tým nyní válí, vám se v přípravě na domácí mistrovství Evropy zatím vůbec výsledkově nedaří?
Hrajeme celkem dobře. Ve střední části hřiště držíme balón, ale chybí nám finální fáze. Pak se vzadu stane jedna chyba, a protože nedáváme góly, tak rozhoduje zápasy. Hrát jako Barcelona bez gólů je úplně k ničemu, musíme dávat góly.

Prohrát čtvrtý zápas z posledních pěti už je ale na pováženou...
Varováním je každý nevyhraný zápas, pokud to není proti Německu nebo týmům, které jsou kvalitativně jinde. Máme ale na něco jiného a musíme to prodat na hřišti. 

Proti Italům jste vyslali jedinou střelu na soupeřova gólmana. V čem byl tedy podle vás problém?
Téměř jsme se nedostali do zakončení. Kromě pár nebezpečných centrů tam nebyla střela. Lehali do střel, hráli obětavě, ale kvalitativně jsme byli lepší a musíme takový zápas vyhrát. Přehráli jsme je, hráli jsme dobře po zemi, ale bohužel jen po šestnáctku. Nezáleželo na tom, jací byli oni, ale jací jsme byli my. Když se nedostaneme do vápna, je to naše chyba.

Pojďme teď k vaší situaci v klubu, která rovněž není právě růžová. Proč od začátku sezony v Kolíně nehrajete?
Potom, co jsem hrál dva roky pravidelně v Holandsku, což byl skvělý start do kariéry, mě mrzí, že teď rok a půl skoro nehraju. Jsem totálně bez vytížení, bez tempa. To je pak jasné, že mě to štve. Ale můžu to změnit jedině já, nikdo jiný.

Není tedy problém v tom, že jste šel v létě na hostování do špatného klubu?
No já si myslel, že Kolín bude ideální klub. Ale trenér vsadil na stoperech na kluky, kteří mu ligu vykopali, takže se nedá nic dělat. Teď hrajeme s Dortmundem a třeba mě trenér postaví a já už tam pak do konce sezony nikoho nepustím. Všechno je o tom, tu šanci dostat.

Po velmi povedeném vstupu do soutěže, kdy jste za čtyři kola nedostali ani gól, jste nyní čtyři zápasy v řadě prohráli a v posledních třech duelech jste dostali osm gólů. Nyní by tedy měla přijít řada na vás, ne?
Taky v to věřím. Vím, že mám ve smlouvě zakotveno, že při nedostatečném počtu zápasů můžu odejít. Ale vzhledem k tomu, že bych se zase musel stěhovat, nebylo by to ono. Na druhou stranu bych aspoň tu půlsezonu mohl někde odehrát a z tohoto hlavního hlediska by to bylo lepší. Když budu hrát na jaře pravidelně, věřím, že budu na Euro jednadvacítek dobře připravený.

 

Právě se děje

Další zprávy