reklama
 
 

Kaká dostal po pauze důvěru reprezentovat Brazílii

3. 10. 2014 19:58
Po příchodu nového trenéra se bývalý nejlepší fotbalista světa Kaká po roce a půl znovu ocitl v reprezentačním výběru Brazílie.

Sao Paulo - Po příchodu nového trenéra se bývalý nejlepší fotbalista světa Kaká po roce a půl znovu ocitl v reprezentačním výběru Brazílie. Zkušeného záložníka povolal pro blížící se přípravné zápasy Carlos Dunga, jenž na lavičce národního týmu po nevydařeném mistrovství světa vystřídal Luize Felipeho Scolariho.

Když Dunga vedl Brazilce v letech 2006 až 2010, byl pro něj Kaká jedním z klíčových hráčů. A šanci mu dá znovu. Jmenoval ho do týmu, který 11. října nastoupí proti úřadujícím vicemistrům světa z Argentiny a o tři dny později proti Japonsku. Do nominace mu pomohlo i zranění Ricarda Goularta.

Dvaatřicetiletý Kaká naposledy oblékl národní dres loni v březnu, nyní má šanci rozšířit počet 83 reprezentačních zápasů. Záložník Sao Paula má zlatou medaili z MS 2002, o pět let později s AC Milán vyhrál Ligu mistrů a v sezoně 2009 s Brazílií Pohár FIFA. Světovým fotbalistou roku byl vyhlášen před sedmi lety.

autor: ČTK | 3. 10. 2014 19:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama