Kaká dostal po pauze důvěru reprezentovat Brazílii

ČTK ČTK
3. 10. 2014 19:58
Po příchodu nového trenéra se bývalý nejlepší fotbalista světa Kaká po roce a půl znovu ocitl v reprezentačním výběru Brazílie.
Kaká.
Kaká. | Foto: Reuters

Sao Paulo - Po příchodu nového trenéra se bývalý nejlepší fotbalista světa Kaká po roce a půl znovu ocitl v reprezentačním výběru Brazílie. Zkušeného záložníka povolal pro blížící se přípravné zápasy Carlos Dunga, jenž na lavičce národního týmu po nevydařeném mistrovství světa vystřídal Luize Felipeho Scolariho.

Když Dunga vedl Brazilce v letech 2006 až 2010, byl pro něj Kaká jedním z klíčových hráčů. A šanci mu dá znovu. Jmenoval ho do týmu, který 11. října nastoupí proti úřadujícím vicemistrům světa z Argentiny a o tři dny později proti Japonsku. Do nominace mu pomohlo i zranění Ricarda Goularta.

Dvaatřicetiletý Kaká naposledy oblékl národní dres loni v březnu, nyní má šanci rozšířit počet 83 reprezentačních zápasů. Záložník Sao Paula má zlatou medaili z MS 2002, o pět let později s AC Milán vyhrál Ligu mistrů a v sezoně 2009 s Brazílií Pohár FIFA. Světovým fotbalistou roku byl vyhlášen před sedmi lety.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy