Kadlec: Změny v reprezentaci vyčistily atmosféru, začíná nová éra

ČTK ČTK
1. 9. 2016 18:30
Fotbalový obránce Michal Kadlec ani na chvilku neuvažoval o tom, že by v reprezentaci skončil stejně jako některé jiné české hvězdy po neúspěšném Euru. Nyní si užívá novou atmosféru, které po odchodech hráčů i trenéra u národního týmu panuje.
Michal Kadlec
Michal Kadlec | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Přestože byl fotbalista Michal Kadlec po evropském šampionátu ve Francii hodně zklamaný, že ho dnes již bývalý kouč týmu Pavel Vrba nepostavil ani na minutu, o konci kariéry v reprezentaci nepřemýšlel. Jednatřicetiletý obránce je rád, že se dostal do výběru nového trenéra Karla Jarolíma a věří, že začínající kvalifikace mistrovství světa bude pro tým stejně úspěšná jako ta předchozí o Euro.

V minulé kvalifikaci Kadlec pravidelně nastupoval, odehrál šest z deseti utkání, ale na Euru jen vysedával na lavičce a po vyřazení týmu v základní skupině si nad tím na sociální síti posteskl. Myšlenky na konec v reprezentaci ale neměl.

"Nejsem ten typ, který by řekl, že skončím. Ať mi radši řeknou, že mě nenominují, je to lepší než se toho vzdát. Pro mě je reprezentace vždy nejvíc, co může být. Jste prostě dejme tomu mezi 20 vybranými hráči s nejlepší aktuální formou, to je čest," řekl dnes novinářům Kadlec.

"Chuť reprezentovat je pořád. Byla i po Euru, i když zklamání bylo. Ale už je to pryč. Už bych se k tomu nevracel a koukám dopředu," doplnil obránce pražské Sparty.

Mužstvo prošlo od neúspěchu na Euru změnami. Vrbu, který zamířil do ruské Machačkaly, nahradil nový kouč s jiným realizačním týmem a skončily i některé bývalé opory brankář Petr Čech, záložník Jaroslav Plašil, obránci David Limberský a Roman Hubník a útočník David Lafata.

"Ukázalo se, že může hrát kdokoliv"

"Kdyby ty změny nepřišly, je možné, že třeba bych tady ani nebyl," uvedl s úsměvem Kadlec. "Ale to je jen kdyby. Udělalo se hodně změn nejen v hráčském, ale i realizačním týmu. Začíná nová éra, a když budeme stejně úspěšní jako v minulé kvalifikaci, to znamená první místo a přímý postup, budeme spokojeni," podotkl Kadlec.

Pochvaluje si, že kolem mužstva nyní panuje dobrá atmosféra. "Snažíme se všichni komunikovat, není to jen o trenérovi. Celkově se situace trošku vyčistila, ta atmosféra okolo. Po Euru bylo trochu dusno, teď je to takové uvolněnější. Doufejme, že to bude pokračovat, jak to začalo. Ať už ten sraz nebo včerejší vítězný zápas s Arménií," uvedl Kadlec.

"Od Eura očekávali všichni víc. Chtěli jsme hrát lepší fotbal, lépe se prezentovat a pokud možno postoupit ze skupiny. Jeli jsme domů s jedním bodem, to nás mrzelo. Pak situace okolo trenéra tomu nepřidala. Teď je nová éra a všichni se na ni těšíme," dodala letní posila Sparty.

V aktuálním Jarolímově kádru je Kadlec s 66 starty nejzkušenějším hráčem. "Nějak se kádr obměnil a já dostal šanci pořád, takže to beru jako pochvalu za práci, kterou jsem odvedl a odvádím. Všichni máme startovací čáru v podstatě stejnou. Někdo je zkušenější, někdo mladší. I s Arménií se ukázalo, že můžeme postavit dvě jedenáctky a může hrát kdokoliv. Je na trenérovi, koho zvolí do nedělní startovací jedenáctky, ale jak znám trenéra Jarolíma, nemusí to být definitivní," dodal Kadlec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Síť hobbymarketů Bauhaus v Česku spustila svůj e-shop

Síť hobbymarketů Bauhaus dnes v Česku spustila e-shop. Nabízí doručení domů i vyzvednutí v prodejně. Provoz internetového obchodu společnost připravovala od roku 2020. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

V e-shopu Bauhausu je v současné době dostupných zhruba 40 000 produktů. Nabídku bude firma postupně rozšiřovat, a to i o zboží vlastních značek jako Swingcolor, Gardol nebo Probau. Internetový prodej je podle vedoucího oddělení E-business ve společnosti Bauhaus Václava Ptáčníka v dnešní době nezbytností.

Uvedl, že český zákazník je zvyklý na vysoké standardy, proto se firma podle něj rozhodla pro lokální řešení. "Z tohoto pohledu pro nás pozdější spuštění e-shopu může být paradoxně benefitem, protože jsme mohli k realizaci využít ty nejmodernější technologie. Díky tomu nejen smažeme jistý technologický dluh, který jsme měli, ale dokážeme nabídnout něco navíc," řekl Ptáčník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy