Kadlec završil kanonádu Frankfurtu, Petrák se zranil

23. 3. 2014 18:06
Fotbalisté Norimberku prohráli v německé lize 2:5 s Frankfurtem, jehož pátý gól vstřelil v nastavení střídající Václav Kadlec
Václav Kadlec. | Video: Sport

Norimberk - Fotbalisté Norimberku prohráli v německé lize 2:5 s Frankfurtem, jehož pátý gól vstřelil v nastavení střídající Václav Kadlec. V základní sestavě domácích nastoupili Tomáš Pekhart a Ondřej Petrák, který musel ve 23. minutě opustit hřiště kvůli zranění.

Skóre otevřel ve 21. minutě frankfurtský záložník Tranquillo Barnetta, jenž si naběhl na pas Stefana Aignera. O chvíli později musel z trávníku Petrák, kterého loktem do obličeje udeřil útočník Frankfurtu Joselu. Český obránce utrpěl otřes mozku a zřejmě také zlomeninu nosu.

Na začátku druhého poločasu vstřelili hosté dva rychlé góly, o které se postarali Joselu a Alexander Madlung. Hráči Norimberku se ale nevzdali a snížili na 2:3. V 80. minutě však obdržel červenou kartu Pinola a poté už se domácí k dalšímu tlaku nedostali.

Kadlec přišel do hry až v 75. minutě místo Aignera, ale stihl o sobě dát pořádně vědět. V 88. minutě vypálil, gólman Norimberku vyrazil jeho střelu jen k Joseluovi, který se v utkání trefil podruhé. V nastavení dal gól i český útočník. Prošel mezi dvěma obránci do vápna a poslal míč přes natahujícího se brankáře do sítě. Kadlec skóroval v bundeslize poprvé od 19. října a dal svou pátou branku v sezoně.

Norimberk v lize prohrál počtvrté v řadě a po 26. kole je na sestupovém 17. místě.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Norimberk - Eintracht Frankfurt 2:5 (64. Drmič, 71. Campana - 50. a 88. Joselu, 21. Barnetta, 53. Madlung, 90.+2 Kadlec), Leverkusen - Hoffenheim 2:3 (39. Kiessling, 54. Rolfes - 14. Salihovič z pen., 40. Volland, 89. Modeste).

1. Bayern Mnichov 26 24 2 0 76:12 74
2. Dortmund 26 16 3 7 59:29 51
3. Schalke 26 15 5 6 51:37 50
4. Leverkusen 26 14 2 10 43:32 44
5. Mönchengladbach 26 12 6 8 46:32 42
6. Wolfsburg 26 12 5 9 43:40 41
7. Mohuč 26 12 5 9 37:40 41
8. Augsburg 26 11 6 9 39:37 39