Kadlec si oddechl: Naštěstí se Eidhoven neopakoval

Ivo Pospíšil
17. 9. 2010 7:00
Můj gól? Obránci se asi nedohodli, říká mladý střelec
Václav Kadlec slaví třetí gól do sítě Palerma
Václav Kadlec slaví třetí gól do sítě Palerma | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Nejprve vstřelil gól, který měl zdánlivě pojistit Spartě v prvním zápase Evropské ligy náskok. Po závěrečném hvizdu se ale ukázalo, že trefa Václava Kadlece do sítě Palerma byla vítězná.

Když sparťanský mladíček opouštěl osm minut před koncem hřiště, vedl ještě letenský celek 3:1. Kadlec se však ještě nestačil na lavičce ani pořádně usadit a Italové po zmatcích v domácí obraně snížili. Více už ale do závěrečného hvizdu nestihli.  

Čtěte také:
Chovanec vítězství nepřeceňuje: A Podaný ho nepřekvapil
Sparta vstoupila do Evropské ligy výhrou nad Palermem
Italský tisk: Děsivá obrana Palerma Spartě vše ulehčila

Jak těžké to dnes pro Spartu bylo?
Byl to těžký zápas, oni mají výborné individuality a i v útoku jsou velmi dobří. Nakonec se nám to ale podařilo dotáhnout.

Nicméně vedli jste v jednu chvíli o dva góly. Ten závěr jste si možná trochu sami zkomplikovali.
Přiznám se, že jsem ten druhý gól ani vůbec neviděl. Ještě jsem se totiž převlékal na střídačce, takže vlastně nevím, jak padl.

Překvapil vás něčím soupeř?
Ani ne. Věděli jsme, že to budou hodně hrát přes Pastoreho, který je mimochodem výborným hráčem. A i když to tak hráli, stejně jsme s tím měli problémy.

Bál jsem se, aby to neskončilo jako s Eindhovenem

Čekali jste, že můžete takto hrát s týmem jako je Palermo?
Tak minulý rok jsme tady zase hráli vyrovnaně s Eindhovenem, s Kluží jsme zase vyhráli. Věděli jsme, že tu sílu máme. Teď šlo o to, ji prodat.

Při vašem gólu jste se poměrně lehce zbavil dvou obránců. Nebyli dostatečně důrazní?
Já jsem se tam prosmýkl a oni tam spíše váhali. Dávali si přednost, a tak jsem si to jen špičkou zpracoval a vystřelil po zemi do brány.

Napadlo vás, že by mohlo jít o vítězný gól?
Když to bylo 3:1, tak už jsem věřil, že je hotovo. Jenže ve chvíli kdy snížili, jsem si říkal, že to bude ještě dramatické.

Nevybavily se vám vzpomínky na loňský zápas s Eindhovenem, kdy jste přišli o vítězství v samotném závěru?
Určitě. Oni na konci měli ještě nějaké standardky, tak jsem se bál, aby to nedopadlo stejně.

Co znamená toto vítězství do vývoje ve skupině?
Je to výborný začátek. Předpokládalo se, že budeme vlastně hrát s Palermem o postup a když jsme je doma porazili, tak to jsou velmi cenné tři body.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy