Darida vzal gólem Frankfurtu bod, smutnil i Kadlec

Aktualizováno 27. 9. 2015 19:34
Nedělní výsledky německé fotbalové ligy.
Vladimír Darida (vpravo) vyrovnal proti Frankfurtu
Vladimír Darida (vpravo) vyrovnal proti Frankfurtu | Foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem - Záložník Vladimír Darida vyrovnávacím gólem pomohl Hertě Berlín v 7. kole německé ligy k remíze 1:1 na půdě fotbalistů Eintrachtu Frankfurt. Byla to jeho první bundesligová trefa za Herthu, dosud se prosadil jen v Německém poháru. Po brance Darmstadtu z poslední minuty překvapivě ztratila body Borussia Dortmund remízou 2:2.

K Daridovi v 82. minutě propadla přihrávka Baumjohana, odchovanec Plzně si míč postrčil do vápna a poslal ho kolem brankáře Hradeckého. Připravil tak Frankfurt o vedení, jehož se ho ujal v 22. minutě, kdy se po rohu prosadil Alexander Meier.

V prvním poločase viděli fanoušci ve Frankfurtu mnoho neproměněných šancí, především hostující Ibiševič byl velmi nebezpečný. Hradecky však jeho velkou šanci chytil a jednou trefil Ibiševič břevno. Na druhé straně se do brankové konstrukce trefil Stendera.

Blízko gólu byl v první půli i Václav Kadlec, který nastoupil v této sezoně poprvé v základní sestavě Eintrachtu. Český útočník ale z malého vápna nehlavičkoval přesně. Na hřišti nakonec vydržel 55 minut.

Nováček nečekaně oloupil Dortmund

Dortmund překvapivě zaváhal proti nováčkovi z Damrstatdu. Už v poločase prohrával, pěkným volejem se trefil Marcel Heller. Po přestávce ale stačilo Borussii osm minut k otočení skóre. Vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang, kterého v malém vápně našel Ginter.

A gabonský útočník přidal i druhý gól, když ho přihrávkou za obranu vyzval Januzaj. Aubameyang se trefil ve všech z dosavadních sedmi zápasů, což se mu povedlo jako prvnímu hráči v historii bundesligy.

Borussia ale vedení neudržela, v posledně minutě se míč ve vápně odrazil k Aytacu Sulemu a ten ho pohotově poslal do sítě. Po 11 výhrách ve všech soutěžích v úvodu sezony favorit remizoval podruhé v řadě.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 1:1 (22. Meier - 82. Darida), Dortmund - Darmstadt 2:2 (63. a 71. Aubameyang - 17. Heller, 90. Sulu).