Kadlec dal gól. Leverkusen vyřadil Rajnochovu Chotěbuz

Václav Rojík, roj
28. 1. 2009 20:55
Leverkusen - Chotěbuz 3:1

Leverkusen - Český fotbalový reprezentant Michal Kadlec pomohl gólem k postupu Leverkusenu do čtvrtfinále Německého poháru.

Bayer ve středu porazil doma v Bay Areně Energii Chotěbuz 3:1.

V dresu hostů nastoupil k prvnímu mistrovskému utkání ex-boleslavský Jan Rajnoch. krátce po změně stran si po faulu na Renata Augusta vykoledoval žlutou kartu.

Skóre načal už ve dvanácté minutě po spolupráci s Barnettou útočník Patrick Helmes. Po půlhodině hry přišla chvíle pro českého reprezentačního obránce.

Barnetta namířil rohový kop přesně na hlavu Kadlecovi, jenž z pěti metrů prostřelil gólmana Tremmela.

Záhy byl bývalý sparťan blízko druhému gólu, jenže tentokrát přestřelil. Domácí však nemuseli moc smutnit, protože do kabin šli nakonec s třígólovým vedením.

Těsně před přestávkou se ke čtyřicetimetrovému sprintu nadechl Renato Augusto, poradil si i s bránícím Rajnochem a zpoza šestnáctky namířil přesně do levého rohu branky.

Druhý poločas už byl na branky chudý. V poslední minutě jen korigoval z přímého kopu na 1:3 Albánec Skela.