Kadeřábek prohrál s Gebrem. Brémy rozhodly dvěma góly v závěru

13. 9. 2015 20:13
Po dvou brankách v nastaveném čase zvítězili fotbalisté Brém ve 4. kole německé ligy 3:1 na hřišti Hoffenheimu, který stále čeká na první výhru v sezoně.
Radost Anthonyho Ujaha z Werderu Brémy po brance do sítě Hoffenheimu
Radost Anthonyho Ujaha z Werderu Brémy po brance do sítě Hoffenheimu | Foto: Reuters

Berlín - Po dvou brankách v nastaveném čase zvítězili fotbalisté Brém ve 4. kole německé ligy 3:1 na hřišti Hoffenheimu, který stále čeká na první výhru v sezoně. Tři body si připsalo také Schalke, soupeř Sparty v Evropské lize porazil Mohuč 2:1.

V Brémách nastoupili v obou týmech na místě pravého obránce čeští reprezentanti, domácí Pavel Kadeřábek i hostující Theo Gebre Selassie odehráli celý zápas.

Právě Gebre Selassie se podílel na úvodní brance zápasu. Jeho centr se od Ujaha odrazil k Junuzuvicovi a rakouský záložník se trefil přesně k tyči domácí branky. Hoffenheim vyrovnal jen chvíli po přestávce. Ujah vyslal za obranu Vargase a chilský útočník, který na hřiště přišel o poločasové přestávce, poslal míč do sítě.

Nakonec slavily Brémy. V nastaveném čase po Kadeřábkově ztrátě unikl domácí obraně Pizarro, posunul míč na Ujaha a ten ho dokázal usměrnit mimo dosah brankáře Baumanna. Třetí gól přidal svým druhým zásahem Junuzovic.

Zatímco Brémy vyhrály podruhé v řadě, Hoffenheim má stále na kontě jediný bod za bezbrankovou remízu v Darmstadtu z minulého kola.

Schalke na domácí půdě porazilo Mohuč. Hlavně v prvním poločase měli domácí velkou převahu, hned ve čtvrté minutě neproměnil pokutový kop Klaas-Jan Huntelaar. Byla to už jeho čtvrtá neúspěšná penalta v řadě.

Ještě do půle se i přes velmi dobrý výkon hostujícího brankáře Kariuse Schalke prosadilo. Po rohu Geise se hlavou trefil Joël Matip. Jenže z ojedinělé šance se prosadila také Mohuč, Malli dorazil do prázdné branky střelu Clemense, která skončila na tyči.

Po hodině hry napravil penaltové selhání Huntelaar, který křížnou střelou rozhodl o výhře Schalke. Domácí ještě v závěru skvělým zákrokem podržel Fährmann, který v obrovské šanci reflexivně vyrazil střelu Muta z malého vápna.

Schalke hrálo v sestavě: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Choupo-Moting (62. Sané), Geis (90.+3 Ayhan), Goretzka, Mayer (90.+1 Kolašinac) - Huntelaar, Di Santo.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Hoffenheim - Brémy 1:3 (49. Vargas - 45. a 90.+3 Junuzovič, 90.+2 Ujah), Schalke - Mohuč 2:1 (37. Matip, 61. Huntelaar - 42. Malli).