23. 9. 2015 22:27
Výsledky 6. kola německé fotbalové ligy.
Adrian Ramos z Dortmundu si drží hlavu po remíze v Hoffenheimu.
Adrian Ramos z Dortmundu si drží hlavu po remíze v Hoffenheimu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu remizovali v šestém kole německé ligy na hřišti Hoffenheimu 1:1 a po první ztrátě v sezoně zůstali na druhém místě tabulky o dva body za Bayernem. Na remíze se v dresu Hoffenheimu podílel i český obránce Pavel Kadeřábek, který odehrál celé utkání.

Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Schalke porazil Frankfurt zásluhou Matipa a Saného 2:0.

Dortmund vydřel bod v druhém poločase

Hoffenheim i Dortmund si v prvním poločase vytvořily několik slibných šancí, ve 24. minutě se mohli domácí dostat do vedení, když gólmanovi Bürkimu vypadl centrovaný míč z rukou. Vargasovu dorážku ale švýcarský brankář vyrazil na roh. Ve 42. minutě už ale ve vstřelení gólu nezabránil. Střelou ke vzdálenější tyči se po Vargasově pasu prosadil Rudy.

Po přestávce mohl navýšit Vargas, trefil však tyč. Na druhé straně dokázal v 55. minutě srovnat Aubameyang, kterému ve vápně hrudí sklepl míč Castro. Gabonský útočník se trefil posedmé v sezoně a stal se prvním fotbalistou v historii, který se trefil v každém z úvodních šesti bundesligových kol.

Dokonat obrat mohl Castro, jeho pokus ale zneškodnil gólman Baumann. Hoffenheim tak neprohrál už čtyřicet ligových duelů, v nichž po poločase vedl, v řadě.

Schalke udeřilo v posledních minutách

Schalke rozhodlo o výhře nad Frankfurtem v závěru. Nejprve se v 77. minutě po Geisově centru hlavou prosadil Matip. Těsné vedení musel několika povedenými zákroky podržet gólman Fährmann, jenž se zaskvěl proti pokusům Aignera či Meiera. V nastavení pojistil výhru domácích střídající Sané a Schalke s Frankfurtem v bundeslize neprohrálo už 13 utkání.

Trenér Schalke André Breitenreiter poslal do hry sestavu Fährmann - Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis, Höger (70. Sané) - Goretzka, Meyer (83. Höwedes), Choupo-Moting (76. Di Santo) - Huntelaar.

Mönchengladbach nastoupil k prvnímu utkání bez kouče Favreho, který v neděli rezignoval. V úvodním duelu pod dočasným trenérem Schubertem dokázal vybojovat první výhru v sezoně, Augsburg porazil 4:2.

Už po pěti minutách Borussia vedla zásluhou Johnsona, na což navázala v rozmezí 17. a 21. minuty dalšími třemi trefami. Prosadili se Xhaka, Stindl a Dahoud, na všechny tři branky přihrál útočník Raffael. Augsburg v druhém poločase pouze snížil díky dvěma proměněným penaltám Verhaegha.

Leverkusen zvítězil 1:0 nad Mohučí díky Hernándezovi, který se v německé lize prosadil poprvé po příchodu z Manchesteru United. Hannover podlehl 1:3 Stuttgartu, za který se do hry nedostali obránce Adam Hloušek a útočník Jan Kliment.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Hannover - Stuttgart 1:3 (14. Karaman - 16. Gentner, 18. Werner, 90. Maxim), Hoffenheim - Dortmund 1:1 (42. Rudy - 55. Aubameyang), Leverkusen - Mohuč 1:0 (69. Hernández), Mönchengladbach - Augsburg 4:2 (5. Johnson, 17. Xhaka, 19. Stindl, 21. Dahoud - 51. a 74. obě z pen. Verhaegh), Schalke - Eintracht Frankfurt 2:0 (76. Matip, 90.+1 Sané).