Kadeřábek nahrával na gól Hoffenheimu, Bayern znovu zvítězil

20. 2. 2016 17:45
Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek se v zápase 22. kola bundesligy podílel nahrávkou na gólu Hoffenheimu, jen vyhrál 3:2 nad Mohučí. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě remizovala s Wolfsburgem 1:1.
Pavel Kadeřábek v akci.
Pavel Kadeřábek v akci. | Foto: ČTK

Berlín  - Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili zápas německé ligy s Darmstadtem a zvítězili 3:1. I po 22. kole povedou bundesligu minimálně o osm bodů, dvě branky vstřelil Thomas Müller. Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek oslavil vítězství Hoffenheimu 3:2 nad Mohučí, na kterém se podílel asistencí. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě remizovala s Wolfsburgem 1:1.

Wagner zaskočil hvězdy Bayernu

Bayern byl sice podle očekávání v duelu s Darmstadtem aktivnějším týmem, inkasoval však jako první. Po Siriguově centru se hlavou prosadil Wagner, který si připsal osmou trefu v sezoně. Úřadující mistr v domácí Allianz Areně inkasoval po 587 minutách a do šaten o poločasové přestávce šel za nepříznivého stavu poprvé od září, kdy stejným poměrem prohrával s Wolfsburgem. Tehdy ale nakonec vyhrál díky pěti brankám Lewandowského 5:1.

A také proti nováčkovi soutěže se Bayernu podařilo obrátit skóre, tentokrát se o to postaral Müller, jenž dal dvě branky. Na konečných 3:1 pak upravil Lewandowski, který s 22 góly vede tabulku bundesligových střelců o dva zásahy před Aubameyangem z Dortmundu.

Hoffenheim konečně vyhrál

Hoffenheim ukončil proti Mohuči sérii pěti zápasů bez výhry. V druhém poločase se od stavu 1:1 dvakrát prosadil Uth, jemuž na druhou trefu přihrál Kadeřábek. Bývalý obránce pražské Sparty si s míčem seběhl z pravé strany do vápna a předložil čtyřiadvacetiletému útočníkovi přesný pas před Kariusovu branku. Za hosty už pouze zkorigoval Samperio.

Největší šanci prvního poločasu utkání Hertha - Wolfsburg měl Darida, který po Kalouově přihrávce do vápna jen těsně minul Casteelsovu branku. Do vedení se ale po přestávce dostali hosté, když si na Vieirinhův pas z druhé vlny naběhl Schäfer a pohotově zakončil.

Vedení "Vlkům" ale vydrželo pouhých sedm minut, následně se trefil Kalou a oslavil 11. gól v sezoně. V závěru mohl o vítězství hostů rozhodnout Gustavo, trefil však pouze tyč a Hertha tak remizovala ve čtyřech z posledních pěti duelů.

Zatímco předposlední Hoffenheim získal důležité tři body v boji o záchranu, Brémy, nacházející se na barážové 16. pozici, podlehly v Ingolstadtu 0:2. Celý zápas odehrál bek Werderu Theodor Gebre Selassie.

Na páté místo se posunul Mönchengladbach, který díky Dahoudově gólu z deváté minuty porazil v derby Kolín nad Rýnem 1:0.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Bayern Mnichov - Darmstadt 3:1 (49. a 71. Müller, 84. Lewandowski - 26. Wagner), Hertha Berlín - Wolfsburg 1:1 (60. Kalou - 53. Schäfer), Hoffenheim - Mohuč 3:2 (68. a 76. Uth, 13. Amiri - 11. Córdoba, 78. Samperio), Ingolstadt - Brémy 2:0 (12. Hübner, 90. Hinterseer z pen.), Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:0 (9. Dahoud).