Kadeřábek má zraněný kotník, Hoffenheim délku jeho absence neupřesnil

ČTK ČTK
19. 10. 2021 17:54
Český fotbalista Pavel Kadeřábek utrpěl zranění pravého kotníku a v nejbližší době Hoffenheimu nepomůže. Německý klub na twitteru neupřesnil očekávanou délku absence devětadvacetiletého krajního obránce či záložníka.
Pavel Kadeřábek (vpravo)
Pavel Kadeřábek (vpravo) | Foto: Reuters

Kadeřábek se zranil při páteční vítězné předehrávce 8. kola německé ligy s Kolínem nad Rýnem (5:0). Nejprve rozjel akci, po níž v 31. minutě Ihlas Bebou otevřel skóre, ale chvíli nato musel střídat. Reprezentační bek fauloval Kingsleyho Ehizibuea a ten mu spadl na pravou nohu.

Odchovanec pražské Sparty měl v úvodu sezony problémy s lýtkem, kvůli kterým se rozhodl vynechat celý podzimní program národního týmu. V aktuálním ročníku Kadeřábek za Hoffenheim stihl zasáhnout do pěti bundesligových zápasů. Připsal si jeden gól a jednu asistenci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy