Kadeřábek a vyprodané derby? Lavička to vidí na 50 procent

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 4. 2015 14:00
Derby Sparta-Slavia by mělo být v sobotu vyprodané. Letenský klub se snaží zprovoznit rekonvalescenta Pavla Kadeřábka
Pavel Kadeřábek dělá maximum pro to, aby proti Slavii v sobotu nastoupil
Pavel Kadeřábek dělá maximum pro to, aby proti Slavii v sobotu nastoupil | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sparťanská arena na Letné by v sobotu měla být podle posledních zpráv vyprodaná. Vždyť přijede Slavia!

"Ze strany Sparty bude kapacita naplněna maximálně. Do slávistického sektoru ještě nějaké vstupenky zbývají, takže v Edenu se k nim příznivci červenobílých ještě dostanou. Tady na Letné už jsou k dispozici jen lístky v řádu jednotek nebo možná už vůbec žádné," přibližuje situaci Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.

Generali Arena bude na derby poprvé pokryta w-fi sítí, kterou zprovoznila ve spolupráci se společností Huawei. "Přihlášení bude jednoduché, jen při prvním přihlášení zadá uživatel své telefonní číslo, pak už všechno poběží automaticky. Návod najdou fanoušci i na našem webu," říká Kasík.

Nad sestavou domácího klubu visí jeden velký otazník. Nad jménem Pavla Kadeřábka, který si poranil koleno v utkání s Duklou na začátku března. Stihne se dát do provozuschopného stavu do sobotního utkání?

"Šanci, že by mohl nastoupit, vidím tak na padesát procent. Derby byl od momentu, kdy se zranil, takový jeho cílový zápas, ke kterému by se mohl stihnout uzdravit," vysvětluje Vítězslav Lavička, trenér Sparty.

"Už se připravuje částečně s týmem, částečně individuálně, pomáhá mu tým našich fyzioterapeutů. Definitivní slovo, jestli bude schopen podat v derby plnohodnotný výkon, musí dát lékaři a on sám. Uvidíme v nejbližších dnech," dodává Lavička.

Podobně jako Kadeřábek se ze zdravotních problémů rychle dostávají i brankář Bičík a záložník Shala.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Na počest zesnulého předsedy Senátu Kubery bude pondělí 3. února v Česku dnem státního smutku. Usnesení vlády ukládá vyvěšení vlajek na půl žerdi.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy