Juventus vyhrál v Empoli a potvrdil pozici v čele ligy. Inter prohrál v Římě

Aktualizováno 2. 10. 2016 22:47
Juventus Turín vyhrál v Empoli 3:0 a potvrdil vedoucí pozici italské ligy. Rozhodli Argentinci Paulo Dybala a Gonzalo Higuaín, kteří se postarali o všechny branky.
Gonzalo Higuaín se prosadil dvakrát
Gonzalo Higuaín se prosadil dvakrát | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín zůstanou i po sedmém kole italské ligy v čele tabulky. Na hřišti Empoli zvítězili 3:0, dvakrát se prosadil Gonzalo Higuaín. Juventus vyhrál poslední čtyři soutěžní utkání, v nichž navíc neinkasoval jediný gól.

Šanci znovu snížit náskok "Staré dámy" na jediný bod nevyužila Neapol, která překvapivě prohrála 0:1 v Bergamu. V akci byli také všichni tři italští soupeři českých klubů v Evropské lize. Los proti sobě svedl protivníky Plzně a Sparty a ve šlágru kola AS Řím zvítězil 2:1 nad Interem Milán. Nejbližší soupeř Liberce Fiorentina podlehla 1:2 na hřišti FC Turín.

Turínský celek mohl vést už v prvním poločase, domácí ale několikrát podržel gólman Skorupski. Nakonec Juventus rozhodl v rozmezí 65. a 70. minuty, kdy se trefil hned třikrát. Nejprve skóroval Dybala, na kterého navázal dvěma brankami Higuaín. Argentinský kanonýr je se šesti trefami v čele tabulky střelců společně s Icardim z Interu Milán.

Podívejte se na nádhernou gólovou akci Juventusu, kterou zakončil Higuaín.

Empoli neprožívá zrovna dobré období. Nachází se na předposlední pozici, ze sedmi zápasů získal pouhé čtyři body a vstřelil v nich pouhé dva góly.

O porážce Interu rozhodl Manolas

Římské AS šlo do vedení už v páté minutě duelu s Interem, když se po Peresově přihrávce před branku trefil Džeko. Bosenský útočník skóroval v každém z prvních čtyř domácích zápasů v této sezoně Serie A, což se naposledy povedlo Tottimu v ročníku 2002/03.

Hned vzápětí mohl srovnat Banega, jeho pokus ze střední vzdálenosti ale skončil na tyči. Stejný osud měl na druhé straně Salah se svou příležitostí ve dvacáté minutě. V prvním poločase vyslaly oba týmy celkem 22 střel, což je nejvyšší počet v této sezoně.

Na další góly si ale fanoušci na Olympijském stadionu museli počkat do poslední dvacetiminutovky. V 72. minutě vyrovnal záložník Interu Banega, krátce poté ale definitivně rozhodl o výhře domácích stoper Manolas, který se trefil hlavou po přesném Florenziho centru. V závěru mohl na 3:1 zvýšit Džeko, jeho pokus ale famózním zákrokem zneškodnil Handanovič. AS Řím na domácím hřišti vyhrál posledních sedm ligových duelů.

AS Řím nastoupil ve složení Szczesny - Jesus, Fazio, Manolas, Peres - De Rossi, Strootman - Florenzi (90. Nainggolan), Salah (70. El Shaarawy), Perotti (79. Paredes) - Džeko. Trenér Frank de Boer na druhé straně poslal do hry sestavu Handanovič - Ansaldi (62. Nagatomo), Miranda, Murillo, Santon - Mário (60. Gnoukouri), Medel - Candreva (70. Jovetič), Banega, Perišič - Icardi.

Neapol selhala v Bergamu

Neapol nastupovala do zápasu v Bergamu jako jasný favorit, svoji roli ale nepotvrzovala. V deváté minutě otevřel skóre domácí útočník Petagna, který je v začátku sezony velice produktivní: na tři góly mu stačil stejný počet střel na branku.

Za hosty mohli v prvním dějství vyrovnat Callejón, Ghúlam či Milik, brankář Berisha ale předváděl povedený výkon. Na druhé straně Dramé trefil břevno. Po změně stran si už týmy příliš šancí nevytvořily a Neapol poprvé v sezoně podlehla.

FC Turín vedl nad Fiorentinou od 15. minuty, kdy se po individuální akci prosadil Falqué. Španělský útočník, který v turínském celku hostuje z AS Řím, se v posledních dvou utkáních trefil třikrát.

V 60. minutě se úplně osamocený před gólmanem Tatarusanem ocitl Benassi a zvýšil. V závěru už pouze zkorigoval stav střídající Babacar, jenž se ve čtvrtek v Evropské lize dvakrát trefil do sítě Karabachu.

Krejčí hrál 63 minut, Schick půl hodiny

Kouč Fiorentiny Paulo Sousa poslal do hry sestavu Tatarusanu - Tomovič, Astori, Salcedo - Bernardeschi (68. Babacar), Sánchez, Badelj (68. Vecino), Milič - Iličič (46. Zárate), Valero - Kalinič.

Záložník Boloni Ladislav Krejčí odehrál 63 minut zápasu s FC Janov, který ve prospěch hostů rozhodl v 77. minutě syn trenéra Atlética Madrid Diega Simeoneho Giovanni. Na závěrečnou půlhodinu v dresu Sampdorie Janov nastoupil útočník Patrik Schick, jeho tým remizoval s Palermem 1:1. Bod pro domácí zachránil v páté minutě nastavení Fernandes.

AC Milán se utkal se Sassuolem a v 56. minutě prohrával už 1:3. Přesto se nakonec mohl radovat ze tří bodů, neboť třemi brankami v rozmezí osmi minut zápas otočil.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Empoli - Juventus Turín 0:3 (67. a 70. Higuaín, 65. Dybala), Bergamo - Neapol 1:0 (9. Petagna), Boloňa - FC Janov 0:1 (77. Simeone), Cagliari - Crotone 2:1 (38. Di Gennaro, 56. Padoin - 90.+1 Stoian), Sampdoria Janov - Palermo 1:1 (90.+5 Fernandes - 60. Nestorovski), AC Milán - Sassuolo 4:3 (9. Bonaventura, 68. Bacca z pen., 73. Locatelli, 77. Paletta - 10. Politano, 54. Acerbi, 56. Pellegrini), FC Turín - Fiorentina 2:1 (15. Falqué, 60. Benassi - 84. Babacar), AS Řím - Inter Milán 2:1 (5. Džeko, 76. Manolas - 72. Banega).