Juventus zase ztratil, nový kouč přinesl jen remízu

31. 1. 2010 22:41
AC Milán jen remizoval s Livornem
K vítězství nepomohl ani David Beckham
K vítězství nepomohl ani David Beckham | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté AC Milán nedokázali ve 22. kole italské ligy porazit Livorno a po remíze 1:1 znovu ztratili důležité body v boji o titul. Za vedoucím Interem zaostávají o osm bodů, ale jejich městský rival má utkání k dobru.

Na Milán se však již bodově dotáhl třetí AS Řím, který gólem dvě minuty před koncem vyhrál 2:1 nad poslední Sienou.

Livorno nastoupilo proti Milánu i s trenérem Cosmim, který sice po minulém zápase rezignoval, ale záhy se do funkce vrátil. Svým svěřencům pak naordinoval obrannou taktiku, která dlouho přinášela ovoce.

Až v závěru poločasu se k míči dostal Ambrosini a poslal Milán do vedení.

Jenže po změně stran srovnal Lucarelli a zajistil Livornu cennou remízu. Milán, za který nehrál Marek Jankulovski, se tak místo myšlenek na snížení náskoku vedoucího Interu musí soustředit na boj o své druhé místo.

AS Řím totiž potvrdil skvělou formu a výhrou 2:1 nad Sienou protáhl sérii bez porážky již na dvanáct ligových zápasů a sedmnáct soutěžních duelů. Tentokrát mu výhru zařídil dvě minuty před koncem útočník Okaka Chuka.

Svou sérii protáhlo i Udine, které však již sedm zápasů čeká na vítězství. Dnes sice vedlo na hřišti Catanie, ale domácí deset minut před koncem srovnali na konečných 1:1. Udine tak má před sestupovými pozicemi stále jen jednobodový náskok.

Nový trenér Zaccheroni vedl po třech porážkách Juventus, ale velký úspěch to nepřineslo. Turínský celek jen remizoval s Laziem Řím 1:1, když po gólu Del Piera z penalty vyrovnával za hosty Mauri. Zdeněk Grygera odehrál celý zápas a viděl žlutou kartu.

Turínský celek je pátý, na vedoucí Inter ztrácí patnáct bodů.

AC Milán - Livorno 1:1