Juventus vyhrál podeváté v řadě, Serii A ovšem vládne Neapol

10. 1. 2016 23:00
Paul Pogba slaví branku Juventusu
Paul Pogba slaví branku Juventusu | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Neapole deklasovali v 19. kole italské ligy nováčka Frosinone na jeho hřišti 5:1 a posunuli se do čela tabulky. Dva body na Neapol ztrácí druhý Juventus Turín, jenž podeváté v řadě zvítězil, tentokrát 2:1 v Janově nad Sampdorií.

Jen o skóre za Juventusem zaostává Inter Milán. Ten doma podlehl Sassuolu 0:1, v páté minutě nastavení o tom rozhodl Domenico Berardi z pokutového kopu. Sassuolo popáté v řadě bodovalo, ztrácí tři body na pátý AS Řím a má navíc zápas k dobru.

Trenér Neapole Maurizio Sarri dnes slavil 57. narozeniny a jeho svěřenci mu nadělili klidné vítězství 5:1 ve Frosinone. Skóre otevřel po dvaceti minutách neapolský stoper Albiol, který využil Jorginhův rohový kop k premiérové trefě v sezoně. O deset minut později byl ve vápně faulován Higuaín a argentinský kanonýr sám proměnil penaltu.

V 59. minutě se ve třetím zápase za sebou prosadil slovenský kapitán Hamšík a o minutu později na něj navázal po individuální akci Higuaín, s 18 trefami nejlepší střelec tohoto ročníku Serie A.

Na 5:0 pro hosty zvýšil povedeným technickým pokusem střídající Gabbiadini, čestný gól domácích vstřelil v závěru Sammarco. Frosinone z posledních pěti zápasů získalo jediný bod.

Juventus se dostal na hřišti Sampdorie do vedení v 17. minutě. Pogba dal své přízemní střele velkou rotaci a míč se stočil za brankáře Viviana. Francouzský reprezentant se v posledních pěti utkáních, ve kterých nastoupil, přímo podílel na čtyřech gólech: dva dal a na dva přihrál.

Necelou minutu po změně stran navýšil náskok Juventusu po Dybalově přihrávce Khedira, který se prosadil poprvé od října. Naději pro domácí vykřesal v 64. minutě Cassano, Sampdoria ale na čtvrtý bodovaný zápas za sebou nedosáhla.

Přes 90 minut trvající bezbrankový výsledek zápasu Inter Milán - Sassuolo byl zejména zásluhou brankářů, neboť slibných příležitostí si oba týmy vypracovaly dostatek. V domácím týmu byl v zakončení nejaktivnější srbský reprezentant Ljajič, třetí gól v sezoně si ale nepřipsal. Sassuolo hrozilo zejména ze standardních situací.

Rozhodující okamžik přišel až v nastaveném čase. Domácí stoper Miranda fauloval ve vápně Defrela, útočník Berardi penaltu proměnil a dovedl Sassuolo k první výhře na stadionu Interu v historii.

Hellas Verona ani v 19. kole nedosáhl na první výhru v sezoně a po porážce 0:1 s Palermem zůstal beznadějně poslední s jedenáctibodovou ztrátou na nesestupovou 17. pozici. Právě sedmnáctý FC Janov ukončil sérii pěti porážek a na hřišti Bergama díky slepeným brankám Džemailiho a Pavolettiho vyhrál 2:0.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Inter Milán - Sassuolo 0:1 (90.+5 Berardi z pen.), Bergamo - FC Janov 0:2 (79. Džemaili, 81. Pavoletti), Boloňa - Chievo 0:1 (79. Pepe), FC Turín - Empoli 0:1 (56. Maccarone), Frosinone - Neapol 1:5 (81. Sammarco - 30. z pen. a 60. Higuaín, 20. Albiol, 59. Hamšík, 71. Gabbiadini), Hellas Verona - Palermo 0:1 (27. Vázquez), Sampdoria Janov - Juventus Turín 1:2 (64. Cassano - 17. Pogba, 46. Khedira).